Coin Drop: pochytejte zákeřné bandity

Recenze hry Coin Drop, ve které se máte postarat o chycení mincových banditů. Doprovázet vás bude perfektní grafika a skvělý soudtrack.

Čas od času se objeví hra, která vás chytne natolik, že se od ní prostě nehnete, dokud ji nedohrajete až do konce. Příkladem můžou být například hry Angry Birds (i když tato hra dohrát najednou opravdu nejde), Cut the Rope nebo Fruit Ninja. I když má před sebou hra Coin Drop ještě poměrně dlouhou cestu, myslím, že se může s naprostým klidem zařadit na seznam kandidátů do této pomyslné síně slávy. A co že vlastně půjde? Budete chytat bandity v jednom barevném světě, který je tvořen jen mincemi.

Modří mincoví bandité se utrhli ze řetězu a začínají terorizovat do té doby poklidný svět mincí. Ostatní “dobré mince” se ale rozhodly, že to tak nemůžou nechat, a začaly se snažit bandity polapit – a v tuto chvíli přicházíte na scénu vy jako jejich pomocník.

Hra má typické schéma, tedy několik světů (konkrétně 4), z nichž každý obsahuje určitý počet levelů (v tomto případě 15), jejichž splněním si odemčete svět následující. V každém takovém levelu vám půjde hned o několik věcí – předně bude nejdůležitější získat co nejvíce hvězd (maximum jsou 3), které slouží k odemykání dalších světů a také nových typů mincí. Hvězdy jsou udělovány za dosažené skóre v daném levelu. Skóre lze získat mnoha způsoby – body jsou udělovány například za polapení banditů, za rozbití veškerých cihliček na ploše, za označení všech puntíků či za osvobození všech mincových slečen, které bandité zajali.

A jak že se to vlastně hraje? Princip hry si představte jako takový jiný pinball – prakticky jediné, o čem rozhodujete, je to, z jakého místa obrazovky mince vypadne. Vždy máte k dispozici celkem 15 mincí na každý level a současně jich můžete vypustit až pět. Poté už víceméně necháváte hru osudu. Je samozřejmě jasné, že správné načasování a směr hodu mince může udělat své, ale je nutné vzít na vědomí, že v této hře hraje štěstí poměrně velkou roli (alespoňv mém případě).

Na rozdíl od pinballu nejsou vespod žádné páky, kterými byste mince odrazili, a ty tak padají dolů. Na spodu hrací plochy je pět děr, do kterých když umístíte mince ve správném pořadí, dostanete kromě bonusu v podobě skóre také podporu dalších mincí, které se samy vypustí. Určitě je tedy dobré snažit se trefit do toho správného otvoru.

Jedinou podmínkou, kterou musíte splnit, abyste mohli jít na další level, je pochytat všechny čtyři bandity – vše ostatní je dobrovolné. Pokud ale neobdržíte patřičný počet hvězd, nebudete moci postoupit do dalšího světa. Obtížnost je nastavena poměrně dobře, takže se sice u některých levelů na chvíli zaseknete, ale ne na tak dlouhou dobu, aby vás to odradilo od dalšího hraní.

Jak jsem již zmínil v úvodu, celá hra je opravdu hodně barevná (jak si koneckonců můžete všimout na screenshotech). Barvy září opravdu odevšud a o pěkné efekty také není nouze. Grafika hry je zkrátka nádherná a pokud by se snad někomu zdálo, že je spíš pro holky nebo malé děti, tak je to jeho problém, protože neví, o co přichází. Stejně tak musím vychválit soundtrack hry, který se opravdu povedl.

Jedná se o universal app, takže si hru můžete zahrát na iPhonu i na iPadu s tím, že je poměrně nezvyklé, že byť je grafika pro iPad uzpůsobena, tak nejsou levely přizpůsobeny poměru stran (iPad má jiný poměr stran než iPhone), a tak si můžete vybrat, jestli chcete mít na okrajích černo nebo nějaké další barvy (jako je na screenech). Musím ale říct, že to zážitek ze hry nijak nesnižuje.

Coin Drop je po dlouhé době hrou, která je opět svým způsobem originální a naprosto vás chytne. Grafika se někomu může zdát dětinská, ovšem dle mého názoru je perfektní – a stejně tak soudtrack. Je pouze škoda, že hra není nijak extrémně dlouhá a i když používá Game Center, nebudete moci získat žádné achievementy. Vývojáři každopádně slibují další updaty s novým obsahem, a tak je možné, že se ještě dočkáme. Hře dávám 85%. Hodnotil jsem ji ve verzi 1.0.

Coin Drop –  0,79€ – App Store link (iPhone/iPad)

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Nové iMacy: čtyřjádro v základu, Thunderbolt a HD FaceTime

Následující článek

iOS: nová verze 4.3.3 řeší problém s ukládáním polohy

Související články