20 Minute Meals: vařte s Jamiem Oliverem rychle a chutně

Známý britský kuchař, kterého si oblíbili diváci po celém světe vydal kuchařku 20 Minute Meals pro iPhone. Povedla se nebo je to jen obyčejná kuchařka se slavným jménem navrchu?

Známý britský kuchař, kterého si oblíbili diváci po celém světe vydal kuchařku 20 Minute Meals pro iPhone. Povedla se nebo je to jen obyčejná kuchařka se slavným jménem navrchu?

Po tom, co aplikaci Jamie Oliver’s 20 Minute Meals otevřete, spustí se úvodní video s nikým jiným než  samotným Jamiem Oliverem. Během minuty vám řekne o tom, jak doufá, že aplikace každému pomůže připravit chutná a rychlá jídla. Také nás navádí k tomu, abychom věnovali pozornost obrázkům a videím, a obstarali si správná kuchyňská náčiní.

Aplikace obsahuje 60 receptů, které jsou seřazeny dle kategorií (polévky, vegetariánské, těstoviny, atd.). Recepty můžete také vyhledávat dle jména nebo ingrediencí. Ti, co už Jamieho znají z televize nebo knih, nebudou nijak překvapeni, že většina jídel se skládá hlavně z čerstvých ingrediencí, ať už se jedná o různé druhy zeleniny a masa. Jamie má také rád exotické chutě a koření, takže se připravte, že možná budete muset na nákup. Každopádně by aplikace stála za to, i kdyby tu byli jen recepty.

Poté co si ale vyberete váš recept, nezapomeňte, že toto není stránka v kuchařce. Pokud překlopíte iPhone na šířku, zobrazí návod, který vás krok za krokem přípravou provede včetně případných nápomocných audio poznámek od samotného Jamieho. U každého kroku každého receptu je připojena kvalitní fotografie.

I když samotné recepty neobsahují videa, v aplikaci je k dispozici přes 20 videií, kde Jamie rozebírá nebo vysvětluje například jak nakrájet cibuli, připravit česnek nebo jak se správně postarat o nože. U každého receptu naleznete případně odkaz na videa, která vám k dané přípravě budou nejvíce nápomocná.

Naleznete tu sekci nazvanou Essentials (nezbytnosti), kde jsou videa informace o klíčových násrojech a ingrediencích, které v kuchyni potřebujete mít. Je znát, že Jamie už učí vařit déle, protože vše vysvětluje srozumitelně a hned vám je jasné, proč byste tu danou věc měli chtít mít doma připravenou. Začátečníkům tak tyto videa skvěle pomůžou, aby se cítili sebevědoměji. A to vše bez toho, aby tato videa byly zdlouhavá.

Další užitečnou funkcí je Shopping list (nákupní seznam), pomocí něhož můžete z jednotlivých receptů přidat ingredience, nebo je přidáte manuálně dle vyhledávání. Také je můžete přidat z rubriky Equipment (vybavení). Bohužel nemůžete u receptů jednoduše aplikaci říct, co už máte, takže se přidá do seznamu všechno. Také se stává, že u receptů jsou stejné položky, ale trochu jinak nazvané (např. olivový olej a extra panenský olivový olej), tím pádem budou v seznamu duplikáty. Poté, co však přísady přidáte do seznamu, není problém je promazat.

Aplikace je perfektně navržena. Sice platíte vyšší cenu za to, že je aplikace spojena s Jamiem Oliverem, ale není to zas tak, že kvůli němu nemáte přidanou hodnotu. Videa s ním jsou dobrým přídavkem k již tak povedené kuchařce a 60 receptů vám určitě vydrží na dlouho. Pro ty, co doma vaří se tedy jedná o užitečný zdroj a cena 5,99 Eur se tak snadno obhájí. Jedinou překážkou může být snad chybějící lokalizace.

Jamie’s 20 Minute Meals – 5.99 Eur – AppStore link

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Flick Champions: lahůdka pro všechny sportovce

Následující článek

Dvojrecenze: Monsters Ate My Condo a Critter Quitter

Související články