2XL Supercross: prvotřídní motocross na iPhone

Dalším výtvorem firmy 2XL Games, která má na svědomí také například Trophylite Rally je dalšízávodní hra tentokrát na téma motocrossu. Třeba si říkáte že vás podobné věci nebaví, s touto hroumáte ale zábavu zaručenou na dostatečně dlouho. 2XL Supercross rozhodně nešpiní dobrou pověsttéto firmy.

Dalším výtvorem firmy 2XL Games, která má na svědomí také například Trophylite Rally je další závodní hra tentokrát na téma motocrossu. Třeba si říkáte že vás podobné věci nebaví, s touto hrou máte ale zábavu zaručenou na dostatečně dlouho. 2XL Supercross rozhodně nešpiní dobrou pověst této firmy.

Hned na začátku vás ohromí (alespoň na poměry iPhone 3GS) skvělá grafika, ne jenom ve skvěle zpracovaném menu ale i v celé hře. Zprvu se vám zobrazí výběr tratí, které jsou ale všechny v jednom a tom samém prostředí krytého stadionu. Je tu poměrně velký výběr z tratí převážně rovných přes ty plné skokánků až ke skoro neuříditelné samé zatáčce. Potom je na vás barva motorky a řidiče. Další nastavení vám dá na výběr z „časovky“, tréninkové jízdy a klasického závodu, kde si můžete zvolit počet kol a jednu ze tří obtížností. Myslím, že každý si přijde na své. Ve hře máte 4 protivníky, kteří se vás budou poměrně často snažit shodit z motorky.

Po prvním strartu vás pravděpodobně bude čekat trochu šok, protože ovládání je dost nezvyklé a zezačátku budete v jednom kuse sjíždět z tratě. Později si ale na citlivé ovládání zvyknete a bude topro vás spíše výhoda. Důležitým detailem je to, jak vysoko skáčete, protože když se vám bude zdát, že vaši oponenti skáčou výš, máte pravdu. Trik je v používání tlačítka skok (na obrazovce v levo dole),který vás po stisknutí těsně před skokem vymrští o značný kus výš. Tratě jsou opravdu důkladně protkány všemožnými skoky, na kterých tímto detailem hodně získáte. Dalším vylepšením je změna kamery (tlačítkem vpravo nahoře), které je ale v realu dost nepoužitelné, protože upřímně,s kamerou na řidítkách nebo i pod nimi se tahle hra prostě hrát nedá.

Všechny tratě jsou do detailů (kterých tam ale není moc) propracované až na dalo by se říct až ledabyle zpracované diváky. Vytknout se hře dá asi jen za tu cenu přece jen o trochu méně tratí než by se dalo očekávat a nedokonalé pohyby řidiče. Celou hru doprovází tématická hudba ještě více zvýrazňující zážitek ze hry. Je to jedna z mála her, které hned neomrzí po pár pokusech vyhrát a i přes drobné nedokonalosti stojí za vyzkoušení pomocí Lite Verze, potom vás už od koupi plné verze jistě neodradí ani její vyšší cena.

2XL Supercross – 3,99€ – AppStore Link

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Gangstar: Miami Vindication je pro fandy GTA povinnost!

Následující článek

Víkendové slevy: Tip na několik her o víkendu ve slevě!

Související články

Galcon Labs: perfektně zpracovaná strategie na iPhone!

Říká se, že méně je někdy více. Je lepší mít hru, ve které můžete dělat tolik věcí, že se v tom dokonce ztratíte, nebo hru, která je sice jednoduchá a je v ní pouze pár prvků, ale zato se s ní sžijete během pár sekund? Se hrami jako Galcon Labs se ukazuje, že to druhé je pravděpodobně pravdou.