MovieMetr: mějte filmy v kinech pod kontrolou

Chcete mít rychlý přehled o filmech aktuálně běžících v našich kinech a zároveň být schopni zjistit, jak si novinky stojí u recenzentů? MovieMetr je nová aplikace, která vám pomůže jednoduše se zorientovat v posledních trhácích.

Chcete mít rychlý přehled o filmech aktuálně běžících v našich kinech a zároveň být schopni zjistit, jak si novinky stojí u recenzentů? MovieMetr je nová aplikace, která vám pomůže jednoduše se zorientovat v posledních trhácích.

Ihned po spuštění vás uvítá žebříček filmů se základními údaji, jako je originální název včetně české varianty, součet nasbíraných bodů, krátké slovní hodnocení, ilustrační obrázek a žánry, do kterých film spadá. Stěžejním údajem aplikace je ale právě součet bodů za jednotlivé recenze. MovieMetr totiž vezme hvězdičková nebo procentuální hodnocení z českých i zahraničních recenzí a převede je na body. Za každou recenzi tak film může dostat od mínus dvou bodů až do dvou bodů kladných. Ty pak tvoří výsledný součet a určují pozici filmu v úvodním seznamu, kde na předních pozicích samozřejmě vidíte nejlépe hodnocené kousky a ty méně oblíbené sestupně až na úplný konec, kam se snad ani nevyplatí jezdit. Dáte-li tedy na recenzenty.

Stojí také za zmínku, z jakých serverů aplikace recenze zohledňuje. Mezi vybrané zdroje patří například MovieZone, ČSFD, FFFilm, IMDb, RottenTomatoes, NY Times, či Guardian a zde jejich seznam zdaleka nekončí. U každé recenze pak vidíte, kolik bodů za ní film dostal a můžete si ji samozřejmě také ihned přečíst. Díky poslední aktualizaci se naštěstí recenze načítají přímo v aplikaci a tak již není nutné neustále přepínat mezi Safari a MovieMetrem. Další změnou ve verzi 2.0 je možnost ihned se podívat na trailer. Ten bývá buď český nebo s titulky a vždy se jedná o odkaz na YouTube, žádné problémy by tedy s přehráváním na iOS nastat neměly. Trochu zamrzí místy rozmazaný text (nejčastěji v náhledu filmu), naštěstí je alespoň i tak čitelný.

Mezi detaily filmu není problém jednoduše přecházet klasickým gestem ze strany na stranu, případně pomocí lišty na vrchu.

MovieMetr najdete zdarma na App Store a zajímáte-li se alespoň trochu o promítané novinky, může se vám aplikace určitě hodit. Pokud by nabídl i možnost ihned koupit na daný film lístky, byť jen obyčejným odkazem na stránky filmu u vybraného kina, stala by se naprostou nutností v iPhonu každého kinomola. To je již ovšem pouhý detail a možná trochu zbytečná snaha najít alespoň nějaký zápor. MovieMetr je totiž skvělou aplikací i bez toho a co slibuje, plní skvěle.

MovieMetr – zdarma – App Store

152 comments
  1. Hezke, akorát škoda, že to není i pro iPad…

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Dash Race: strategické závodění na čtverečkovaném papíře

Následující článek

EA Daily Deals: využijte vánoční akce a získejte hry se slevou

Související články