Moonsters: pomozte příšerkám opravit jejich raketu

Recenze hry Moonsters, ve které máte za úkol pomoci příšerkám získat zpět rozsypané tofu a opravit jejich loď, aby mohly odletět zpět domů.

Bylo nebylo, letěly si tři příšerky domů na svou rodnou planetu, když vtom se od jejich rakety zničehonic odtrhl vozík s cenným nákladem, který se následně rozsypal po obrovské ploše. A aby toho nebylo málo, ještě k tomu se porouchala i samotná raketa, a tak příšerky ztroskotaly v neznámém světě – bez rakety a s pramalou nadějí na nalezení svého cenného nákladu tvořeného jakousi podivnou žlutou hmotou, které říkají “tofu”. Nyní ale přicházíte na scénu vy s velice jednoduchým posláním – pomoci příšerkám posbírat zpět co nejvíce tofu, opravit jejich loď a poslat je zpět domů. Pokud máte rádi hry typu Angry Birds, bude se vám tato zaručeně líbit.

Hra je podobně jako ostatní hry tohoto typu rozdělena do jednotlivých “světů” či, chcete-li, kapitol obsahujících levely, které musíte pokořit, aby vám byl umožněn postup dále. Je jen na vás, jak velké skóre a s ním související počet hvězdiček v každém levelu získáte – pro okamžitý postup si sice vystačíte bez hvězdičky či pouze s jednou jedinou, ale pro postup do dalšího světa budete potřebovat dosáhnout v tom předchozím určitého počtu hvězd, takže zde platí pravidlo “práce kvapná, málo platná”.

Jak již bylo napsáno, v každém levelu půjde o získání co nejvyššího počtu “tofu”. To je rozházeno v různé výšce nad zemí, a tak máte jediné štěstí, že příšerky mají schopnost nechat se vystřelit z bubliny, a sbírat tak tofu ze vzduchu. Nebude to ale tak jednoduché, jak to vypadá – na správné vystřelení budete mít vždy jen jeden pokus a tofu bude samozřejmě nastraženo tak, abyste museli přemýšlet a využívat veškerých prvků na mapě k odrážení příšerky a změně směru jejího letu – od pomyslných zdí tvořených displejem telefonu až po kameny, pérující houby a další elementy. V pozdějších levelech se dokonce dočkáte i více příšerek v jednom levelu, takže je budete moci odrážet od sebe navzájem a podobně.

Ne všechny tofu jsou však stejné – ve hře najdete dvě velikosti: “běžné” tofu, které je malé a pouze za jeden bod, a poté to větší a lepší, kterého je sice na mapě pomálu, ale zato se jeho hodnota násobí s každým dalším sebraným – zatímco první bude mít tedy hodnotu dvou bodů, ten další už čtyř atd. Určitě je proto dobré zaměřit se nejdříve na to velké.

Díky tofu nejen že postupujete do dalších levelů a světů, ale také pomocí něj opravujete loď. Činíte tak pomocí součástek, které stojí přesně sto tofu za kus. Jakmile jich budete mít dostatečné množství, začnou se vám odemykat hned tři možná zakončení hry, takže je určitě na co se těšit a kvůli čemu se snažit.

Celou hru vás provází velmi příjemná hudba doplněná skoro by se dalo říct perfektní grafikou, které opravdu nemám vytknout a kterou si můžete prohlédnout na přiložených screenshotech. U hry vás bude držet také velké množství achievementů na Game Center a pokud byste náhodou měli málo levelů, vězte, že vývojáři se nebojí updatů, a tak můžeme doufat, že se v nějakém z nich dočkáme dalších levelů nebo dokonce přímo druhého dílu hry.

Pokud máte rádi hry typu Angry Birds či Cut the Rope, můžete si být jisti, že si zamilujete i tuto hru. Nejen díky perfektní grafice a hudbě, ale také díky návykovosti, která není malá. Určitě by proto tato hra neměla chybět ve vaší sbírce. Moje hodnocení: 80%. Hra byla recenzována ve verzi 1.2.

Moonsters1,59€ (momentálně ve slevě za 0,79€) / lite verzeApp Store link

155 comments
  1. Ahojte viem že to je mimo tému ale chcem sa spýtať či náhodou neviete kedy bude JailBreak na iOS 4.2.1. taký ktorí sa nevymaže pri vypnutí zariadenia . Inak už ste dlho nenapísali nič o Jailbreaku idem si jaibreaknut i pod touch 1. tak chcem mať o tom trošku informácie

  2. Video vyzera fajn ale hra mi pride nazazivna…nic moc.

  3. Hra je hezky zpracovaná, ale špatně se hraje… z mého pohledu je skoro nehratelná, protože pokaždé reaguje až přes míru odlišně, ale možná na to jenom nejsem : ) za mě je to tak 5/10 – neurazí, nepotěší, ale na koupení mi to nepřijde. Cut the Rope je myslím lákavější volbou.
    Každopádně je to hezká recenze a spíš dávám jiným pohled na věc, rozhodně se nesnažím ji shazovat.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Problém s budíkem: iPhone nezvládl vstup do roku 2011!

Následující článek

Mirror's Edge: opravdu kvalitní hra pro iPhone a iPad zdarma!

Související články