Reckless Getaway: útěk strážcům zákona s kufrem plným bankovek

Recenze hry Reckless Getaway, ve které si užijete šílený útěk strážcům zákona plný ničení, smyků a skřípění pneumatik. A to jak na svém iPhonu, tak i iPadu.

Znáte to, zrovna když vybíháte z banky s pytlem plným dolarů, ozve se zvuk sirény, který značí jediné: že jdou po vás. A tak vám nezbývá než sednout do svého nablýskaného sporťáku a ujíždět a ujíždět. A po cestě samozřejmě rozbít co nejvíce (policejních) aut, zbořit co nejvíce značek a obecně udělat co největší nepořádek, abyste na konci získali co nejvíce hvězdiček, to je přece jasné.

Hned na začátek musím říct, že závodní hru s tak pěkně propracovaným fyzikálním modelem jako právě Reckless Getaway byste hledali jen těžko. Hru sice ovládáte pouze dvěma tlačítky, kterými zatáčíte vlevo či vpravo (rychlost vůbec neřešíte), ale i tak budete moci provádět kousky, o kterých by se vám v jiných hrách ani nesnilo.

Hra je typicky rozdělena do levelů, které jsou po čtyřech rozlišeny na jednotlivé oblasti. Podíváte se tak nejen na venkov porostlý trávou, kde vám budou na silnici zavazet otravné traktory, ale také na poušť či do města. Každá trať je originál, a tak se nemusíte bát, že by se hra stala monotónní. Tratě jsou navíc hodně interaktivní, a tak se budete muset vyhýbat například projíždějícím tramvajím či vlakům nebo udělat místo letadlu, které se zrovna snaží přistát. A snad nemusím zdůrazňovat, že po cestě najdete více děr, zákoutí a skokánků než na dálnici v Kobře 11.

Když to tak vezmu, tak dojet trať do konce není až takový problém, protože máte prakticky neomezeně “životů”. Za zničení auta, ke kterému dojde například naražením do sloupu či po čelní srážce, totiž pouze ztratíte možnost získat jednu ze čtyř hvězd – a také ztratíte pár bodů. Hvězdy jsou ale velice důležité, neboť pouze za získání určitého počtu se vám odemčou další tratě, a vy tak můžete pokračovat v šílené jízdě.

Body získáváte snad za všechno, co vás napadne. Ať už jde o zničení obyčejného či policejního auta (to je samozřejmě za víc bodů), pokácení značky, těsné vyhnutí protijedoucímu vozidlu, přeskočení auta nebo sebrání bonusové mince. Musím ale říct, že na můj vkus je obtížnost celé hry postavena až příliš vysoko. Mám rád hry, kde je obtížnost vyvážena natolik, že i když ne všechny levely uděláte napoprvé, tak jste nuceni je případně opakovat pouze několikrát. V Reckless Getaway se občas zaseknete opravdu na dlouho, což nemusí všechny potěšit.

K dispozici je prozatím celkem 16 levelů, či, chcete-li, tratí, ovšem vývojáři v popisu aplikace na App Store slibují brzké přidání dalšího obsahu, a to včetně nových herních módů, na které se já osobně velice těším. Pokud by vám tento počet levelů nestačil, tak se vždy můžete snažit o získání všech hvězd ve všech levelech či o dosažení veškerých achievementů, kterých je ve hře také několik.

Hra má velice povedenou grafiku, a to jak na iPadu, tak i na menším displeji iPhonu. Pěkné také je, že jde o universal app, a tak si hru můžete za jednu cenu zahrát na všech svých přístrojích. Nejlepší zážitek dostanete samozřejmě na větší obrazovce iPadu, ale hru jsem zkoušel hrát i na iPhonu 3GS a vše jede pěkně plynule a hra je velice hratelná.

Na hře Reckless Getaway se mi líbí hlavně pěkná grafika a pokročilý fyzikální model, díky kterému budete mít z ničení policejních aut opravdu upřímnou radost. Vypadá to také, že hra je jednou z těch, o kterou se budou vývojáři starat ještě hodně dlouho, což je určitě významné plus. Škoda jen poněkud vyšší obtížnosti a také menšího počtu achievementů, kterých by si hráči určitě zasloužili více. I přesto ale hru každému závodníkovi vřele doporučuji. Dávám 80%. Hru jsem hrál ve verzi 1.0.1.

Reckless Getaway – 2,39€ – App Store link

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iAviation CS: přehled o českých s slovenských letištích ve vaší kapse

Následující článek

Dvojrecenze: Monster Soup a Call of Mini: Zombies

Související články