Eden – World Builder: budovatelský klon Minecraftu pro iOS

Jste příznivcem kreativní pc hry Minecraft a hledáte podobnou hru, kterou byste se mohli zahrát na svém iOS zařízení. Tak přesně pro Vás tu je hra Eden – World Builder.

Jste příznivcem kreativní pc hry Minecraft a hledáte podobnou hru, kterou byste se mohli zahrát na svém iOS zařízení. Tak přesně pro Vás tu je hra Eden – World Builder.

Tato hra funguje na principu generovaného světa, do kterého jste vhozeni bez nějakého většího cíle, ale v tom je právě krása této hry. Můžete se jen tak procházet malebnou krajinou plnou stromů, hor a jezer nebo ji můžete libovolně měnit. Zde bych velice rád ocenil jednoduché ovládání, které je takřka intuitivní. Když potřebujete něco zničit, či přeměnit k obrazu svému, budou Vám nápomocná tlačítka na pravé straně displeje (plamen – zapalování věcí, krumpáč – rozbíjení věcí, cihla – všechny druhy materiálů, které můžete ve hře použít a v neposlední řadě malířská paleta – tu využijete k přebarvení jakéhokoliv objektu.)

Nevýhodou hry je, že neobsahuje žádný „Survivor mód“, který bychom znali z Minecraftu, máte však k dispozici skvěle udělaný „Creative mód“, jenž zajisté uspokojí všechny kreativní hráče. Ve hře je vždy, co dělat s troškou fantazie není problém vytvořit si vlastní sochu či kosmickou loď, tohle vše a mnoho jiného můžete vytvářet na dvou typech map. První se nazývá „normal“ a je to v podstatě generovaný svět, který obsahuje vše od vodopádů po přírodní kamenná města. Druhá mapa se nazývá „flat“ a jak už název napovídá, jedná se o zcela rovnou plochu, na které se můžete kreativně vybít dle libosti. Já osobně zde stavím malé městečko, včetně silnic a mrakodrapů.

Sečteno a podtrženo: pro příznivce Minecraftu není jiné volby, pokud jím však nejste nebo pc hru neznáte, není důvod k obavám, tato hra osloví každého hráče s trochou fantazie. Kvůli absenci nějakého adventure módu, který by tuto hru pozvedl na 100%, dávám konečných 85%. Hru jsem hrál ve verzi 1.6.

Eden–world builder – 1,59€ – App Store Link

5 comments
  1. Jak neni jine volby? A co officialni minefcraft pro iOS zarizeni?

    1. A navíc na většině iOS zařízení kromě nejnovějších nelze vůbec spustit. 

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Multiponk: velká recenze malých kuliček

Následující článek

Čtyřlístek: legendární časopis nyní také pro iOS

Související články

Real Racing 2: Největší závodní pecka se dočkala pokračování! (aktualizace)

Ve Středu 15.12.2010 v 19:00 byla vypuštěna do světa jedna z nejočekávanějších her roku 2010 – Real Racing 2! Nejdříve hra byla dostupná na Novém Zélandě, potom hodinu před půlnocí se objevila v USA a nakonec (o půlnoci) se dostala i do Evropy a taky do České a Slovenské republiky. Přečtěte si recenzi této herní novinky, kterou bude milovat každý motoristický fanoušek!