AR headsetu se na WWDC nedočkáme. Přijde však jiný hardware.

Podle posledních informací, zejména od uznávaného analytika Marka Gurmana, to vypadá, že se na blížícím se WWDC dočkáme přece jen nějakého hardwaru. Sice je podle něj ještě brzy na představení vlastního Apple AR / VR headsetu, o kterém jsme vám zde psali již několikrát, ale zato se máme dočkat nového MacBooku Air.

Ve zdrojovém kódu operačního systému od Apple byly nalezeny známky jistého „realityOS.” Má se jednat o dlouho zvěstovaný systém, který má běžet na očekávaném náhlavním headsetu od Applu pro rozšířenou nebo virtuální realitu. První zmínky o tomto systému byly nalezeny začátkem tohoto roku, i proto se o AR / VR zařízení tolik teď mluví. Nově se navíc objevila Applem registrovaná známka se stejným názvem „realityOS.”

MacBookr Air

I přesto se ale podle Gurmana náhlavního headsetu nedočkáme: 

„Jde-li o nový hardware (i když přípravy na nadcházející náhlavní soupravu pro smíšenou realitu od Applu jsou v plném proudu) – navíc potvrzená nedávným předvedením tohoto zařízení představenstvu společnosti – spíše bych neočekával brzkou prezentaci soupravy veřejnosti na WWDC.

Gurman se již dříve domníval, že představení náhlavní soupravy bude nejspíš odloženo na rok 2023, zejména kvůli mnoha vývojovým problémům. Mluví se o jistém přehřívání čipu, který má být na podobné úrovni jako M1 Pro. Také se měly objevit problémy s fotoaparátem a softwarem. Do karet Applu také rozhodně nehraje probíhající „čipová krize,” i díky které se nejspíš rozhodl k radikálnímu kroku u očekávaných iPhonů. Do levnější řady má totiž dát úplně stejný čip, jako mají současné iPhony.

Pokud tedy jde o představení hardwaru, máme se podle Gurmana připravit na ukázku nových počítačů od Applu. Analytik uvádí, že firma plánuje konečně představit mírně redesignovaný MacBook Air s čipem M2. Ten má navíc kopírovat nově designový jazyk většiny produktů Applu. Dočkat bychom se tak mohli ostřejších hran, více „krabicového vzhledu” a výběru z větší škály barev. Dodavatelská krize spojená s Covidem a nedostatkem materiálů se ale dotkla i čipů pro Macy, takže je možné, že MacBooku Air jsme se mohli dočkat mnohem dříve.

Koneckonců je ale WWDC zejména o softwarových novinkách. Hlavním tahákem tak rozhodně bude představení nových systémů do současných produktů. Bude se tedy jednat o iOS 16, iPadOS 16, watchOS 9, tvOS 16 a macOS 13. iOS se v poslední době ale dočkal mnoha radikálnějších změn, a tak se letos mluví spíše o menších vylepšeních. Apple má konečně přidat podporu interaktivních widgetů, díky kterým budete moct ovládat různé věci rovnou z hlavní obrazovky. Poslední informace také hovoří o představení Always On displeje. Ten však má být pouze jako příprava pro nadcházející iPhone 14 Pro a Pro Max.

U iPadOS se jako každý rok mluví zejména o lepším multitaskingu. Ten byl sice vylepšen již několikrát, k pohodlnému používání má však ještě celkem daleko. Řeč je zejména o připojování externích displejů s podporou rozšíření obrazovky apod.

Předchozí článek

Do iOS 16 konečně přibude Always On displej.

Následující článek

Budoucí Apple Watch by mohly mít zabudovaný fotoaparát 

Související články

iOS 4.1 na iPhone 3G: zrychlení systému je výrazné! (video)

Nový iOS 4.1 je jeden z neočekávanějších updatů iOS vůbec, a to především díky velice pomalé verzi 4.0 na modelech 3G. Z vlastní zkušenosti vím, že model 3G "4ku" absolutně nezvládá a funguje téměř stejně (ne)kvalitně, jak Windows Vista. Pro ty, kteří nedočkavě vyhlíží iOS 4.1, tu máme video-porovnání iPhone 3G s iOS4.0 a iOS4.1.

iPhone 4: Jak e-shopy zareagovaly na ceny u operátorů

Pamatujete na první zprávy o prodeji iPhone 4 v českých e-shopech? Cena 18. srpna byla ve většině internetových obchodech vyšší než 19.500 Kč za 16GB a 22.500 Kč za 32GB model. iPhone 4 od těchto prodejců byl tzv. "šedý dovoz", což se promítlo do vyšší ceny. Zajímá vás, jak české obchody zareagovali po uveřejnění (o dost) nižších cen u operátorů?