Které barvy iPhonu jsou nejoblíbenější v roce 2023?

Od svého založení byl iPhone primárně dostupný v černé a bílé barvě, ale iPhone 14 zaznamenal nárůst popularity jiných barev. V nové zprávě od Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) průzkum mezi uživateli iPhonů odhalil, že odstíny černé nebo bílé již nejsou nejlepší volbou. Místo toho preference iPhone 14 pomalu začaly upřednostňovat fialové modely.

Fialová barva vede

Apple představil fialový iPhone v roce 2019 s iPhone 11 a nabídl jej znovu s iPhone 12, i když ho řada nezahrnovala do prvního uvedení. Společnost vynechala fialovou barvu s iPhone 13, ale přidala ji zpět s rodinou iPhone 14.

Od prosince 2022 vlastní 42 % uživatelů iPhonu 14 Pro a Pro Max model ve fialové barvě, ve srovnání s 23 % pro Space Black a Midnight a 11 % pro Starlight a Silver. Barevné možnosti pro iPhone 14 a 14 Plus jsou rovnoměrnější na 26 % pro Midnight, 12 % pro Starlight, 14 % pro červenou, 22 % pro fialovou a přeliv s modrou na 27 %.

Očekává se, že uživatelé by měli upřednostňovat bílou nebo černou, protože zákazníci Apple si nechávají své iPhony déle a konzervativní výběr barev se někdy prodává lépe. Apple však agresivně prodával fialovou variantu pro řadu iPhone 14.

A zatímco ve čtvrtém čtvrtletí roku 2022 byl nedostatek verzí iPhone 14 Pro a Pro Max, fialové modely byly někdy nejdostupnější.

„Apple měl určitý přehled o poptávce po fialových telefonech iPhone na základě zkušeností s iPhonem 11 a 12/mini,“ píše CIRP. “Takže buď správně předvídali vysokou poptávku po fialových telefonech, nebo jejich optimismus ohledně fialové posunul poptávku po iPhone 14 Pro/Max na dostupné fialové zásoby.”

Mohou také existovat specifické trendy poptávky založené na pohlaví a věku, které CIRP prošetří v pozdější zprávě.

Předchozí článek

Meta prozradí svůj čtyřletý plán AR, je to pro Apple velká konkurence?

Následující článek

Globální prodej iPhonů se v lednu zlepšil, ale celkově stále klesá

Související články