Globální prodej iPhonů se v lednu zlepšil, ale celkově stále klesá

Z průzkumu vyplývá, že prodej iPhonů v lednu meziročně klesl o 11 %, ale oproti prosincovému poklesu jde o zlepšení. Řada iPhone 14 viděla několik existenčních faktorů ovlivňujících výrobu v dodavatelském řetězci. To vedlo k měsícům snížené nabídky a čisté ztrátě příjmů pro Apple v prosincovém čtvrtletí.

Apple zaznamenal meziroční pokles

Nabídka se začala zlepšovat v prosinci, ale nestačilo to na vyrovnání škod způsobených dříve v tomto čtvrtletí. Výzkumná zpráva od UBS ukazuje, že prodej iPhonů v lednu celkově nadále klesal. V poznámce se uvádí, že prodej iPhonů celosvětově meziročně klesl o 11 % a meziměsíčně o 8 %. To je zlepšení oproti prosinci, kdy prodej klesl o 18 %.

Údaje poskytnuté společností Counterpoint společnosti UBS také ukázaly, že síla na čínském trhu pomohla vyrovnat další poklesy trhu. Čína zaznamenala v prosinci meziroční pokles prodeje iPhonů o 22 %, ale v lednu vzrostl o 6 %.

Změny v prodeji byly ve Spojených státech podle údajů tlumenější. Prodej se v lednu snížil o 4 %, což se zlepšilo z 8% meziročního poklesu v prosinci.

Odhadovaný prodej iPhonu se v lednu zlepšil, ale stále se meziročně snížil o 11 %. 
Zdroj: Counterpoint a UBS

Prodej není přímou úměrou příjmů z iPhonu, ale poskytuje určitý přehled. Apple bude i nadále zaplavovat trh zásobami, aby dohnal ztracený čas, což by mohlo vyústit v silné březnové čtvrtletí.

UBS udržuje svůj nákupní rating pro akcie společnosti Apple. Společnost má 12měsíční cílovou cenu 180 USD, která se nezměnila.

Předchozí článek

Které barvy iPhonu jsou nejoblíbenější v roce 2023?

Následující článek

Budoucí Apple 'Body ID' by mohlo zvýšit povědomí o zdraví a nabídnout dietní poradenství

Související články

Air Display: druhý displej k vašemu Macu z iPhonu nebo iPadu

Napadlo Vás už někdy, že z vašeho iPadu či iPhonu se může stát sekundární displej k vašemu počítači? Vývojáře z Avatron Software ano. A v určitých případech se hlavně ve verzi pro iPad stává Air Display velmi zajímavou aplikací. Jeho nespornou výhodou mimojiné je, že podporuje jak platformu Mac OS X, tak i Windows a také že funguje plně bezdrátově - povinností je být pouze připojen v síti Wi-Fi.