Globální prodej iPhonů se v lednu zlepšil, ale celkově stále klesá

Z průzkumu vyplývá, že prodej iPhonů v lednu meziročně klesl o 11 %, ale oproti prosincovému poklesu jde o zlepšení. Řada iPhone 14 viděla několik existenčních faktorů ovlivňujících výrobu v dodavatelském řetězci. To vedlo k měsícům snížené nabídky a čisté ztrátě příjmů pro Apple v prosincovém čtvrtletí.

Apple zaznamenal meziroční pokles

Nabídka se začala zlepšovat v prosinci, ale nestačilo to na vyrovnání škod způsobených dříve v tomto čtvrtletí. Výzkumná zpráva od UBS ukazuje, že prodej iPhonů v lednu celkově nadále klesal. V poznámce se uvádí, že prodej iPhonů celosvětově meziročně klesl o 11 % a meziměsíčně o 8 %. To je zlepšení oproti prosinci, kdy prodej klesl o 18 %.

Údaje poskytnuté společností Counterpoint společnosti UBS také ukázaly, že síla na čínském trhu pomohla vyrovnat další poklesy trhu. Čína zaznamenala v prosinci meziroční pokles prodeje iPhonů o 22 %, ale v lednu vzrostl o 6 %.

Změny v prodeji byly ve Spojených státech podle údajů tlumenější. Prodej se v lednu snížil o 4 %, což se zlepšilo z 8% meziročního poklesu v prosinci.

Odhadovaný prodej iPhonu se v lednu zlepšil, ale stále se meziročně snížil o 11 %. 
Zdroj: Counterpoint a UBS

Prodej není přímou úměrou příjmů z iPhonu, ale poskytuje určitý přehled. Apple bude i nadále zaplavovat trh zásobami, aby dohnal ztracený čas, což by mohlo vyústit v silné březnové čtvrtletí.

UBS udržuje svůj nákupní rating pro akcie společnosti Apple. Společnost má 12měsíční cílovou cenu 180 USD, která se nezměnila.

Předchozí článek

Které barvy iPhonu jsou nejoblíbenější v roce 2023?

Následující článek

Budoucí Apple 'Body ID' by mohlo zvýšit povědomí o zdraví a nabídnout dietní poradenství

Související články

Flight Control HD: nejdříve na Steamu, pak na Mac AppStore

Firemint, vývojář oblíbených her jako Real Racing či Flight Control nyní oznámil, že připravovaná casual hra Flight Control HD, velmi oblíbená na iOS zařízeních, bude dostupná jak pro Mac, tak i pro PC. O verzi pro Mac se již nějakou dobu ví a počítalo se, že se Flight Control objeví exkluzivně na Mac AppStore, který byl měl být dostupný někdy okolo ledna.

iPad mini: představení na videu, první TV reklama a něco navíc

Připravte se, od dnešního dne nás Apple začne pořádně marketingově mašírovat. Důvod? Včerejší uvedení nových produktů v čele s iPadem mini, který bude před štědrovečerní nadílkou pravděpodobně dost žádané zboží. Hlavním reklamním kanálem je (alespoň v USA a větších státech Evropy) pochopitelně televize, proto se není čemu divit, že Apple už včera na konferenci představil první televizní reklamu.