V USA se používá více iPhonů než telefonů s Androidem

Zatímco ve světě má většina lidí telefon s Androidem, v USA vede iPhone. Vzhledem k dlouhé životnosti a udržení uživatelů iPhonu nový výzkum říká, že jen něco málo přes 50 % aktivních uživatelů chytrých telefonů v USA používá iOS. Counterpoint Research již dříve oznámil, že na čtvrtletní bázi prodeje Apple iPhone rostou. Nový výzkum společnosti Counterpoint pojednává o celkovém počtu nainstalovaných smartphonů, které jsou skutečně aktivně používány – a iPhony nyní tvoří něco málo přes 50 % aktivně používaných smartphonů ve Spojených státech.

Historicky nejvyšší podíl Applu

Podle Financial Times analytici společnosti Counterpoint uvedli, že se jedná o historicky nejvyšší podíl aktivních uživatelů chytrých telefonů společnosti Apple od uvedení původního iPhonu v roce 2007.

“Operační systémy jsou jako náboženství – nikdy se nemění nic zásadního,” řekl publikaci ředitel výzkumu Counterpoint Jeff Fieldhack. “Ale za poslední čtyři roky to byl konzistentně Android na iOS.”

Counterpoint říká, že kromě 50% podílu společnosti Apple na aktivní instalované uživatelské základně, zbývajících 50% používalo Android na přibližně 150 různých zařízeních od mnoha výrobců.

Vzhledem k historii Counterpointu jsou data v kulise, ale nejsou tak přesná, jak by mohla být. Apple již několik let nehlásil prodeje iPhonů a většina výrobců Androidu ho následovala.

Samostatně, zpráva od StockApps v dubnu 2022 tvrdila, že Android celosvětově ztratil 8 % svého tržního podílu za posledních pět let. Stejná zpráva uvedla, že iOS za tu dobu získal 6 %.

Předchozí článek

Apple Watch nadále ovládají rostoucí globální trh s chytrými hodinkami

Následující článek

Co očekávat od iPhonu Fold a dočkáme se ho vůbec?

Související články