Jetpack Joyride: další pecka od tvůrců hry Fruit Ninja

Halfbrick Studios, tvůrci populárních her jako Fruit Ninja nebo Monster Dash, se vrací na první příčky App Store s novou peckou, se kterou se tentokrát vyřádíte v tajné vývojové laboratoři a nebudete ani na chvíli litovat utracených peněz.

Halfbrick Studios, tvůrci populárních her jako Fruit Ninja nebo Monster Dash, se vrací na první příčky App Store s novou peckou, ve které se tentokrát vyřádíte v tajné vývojové laboratoři a nebudete ani na chvíli litovat utracených peněz.

Vaším hlavním úkolem v novince nazvané Jetpack Joyride je pokusit se s jetpackem doletět co nejdále, než vás zastaví některá z překážek a sesbírat při tom co nejvíce mincí, za které si později můžete koupit různá nejen kosmetická vylepšení, ale i taková, která hraní usnadní. Ve hře je totiž také obchod, kde najdete oblečení, další jetpacky, vylepšení vozidel a také další vychytávky, jež vám mohou pomoci v dosažení vytyčeného cíle. Ale zpět k samotnému hraní.

Po celé cestě, jež vede laboratoří, nejsou rozmístěny jen již zmíněné mince, které se budou hodit do obchodu, ale také větší žetony, jichž sice potkáte daleko méně a své polapení vám budou ztěžovat poletováním, po „smrti“ vám ale zpřístupní automat, na kterém můžete s trochou štěstí vydělat nějaké ty drobné do obchodu, možnost pokračovat v prohrané hře, posunutí začátku pro další hru a další bonusy, jež si můžete koupit také ve zmiňovaném obchodu.

Další cílem sbírání budou vozidla. Ta vám mohou na chvíli pomoci v rychlosti zdolávání vzdálenosti, ale v případě, že si koupíte speciální magnet, i ve sbírání mincí. Aby vše nebylo tak lehké, budou vám v cestě stát elektrické ohradníky, pokoušet se vás zastavit budou i lasery a čas od času se vás pokusí sestřelit raketa, která je sice samotná poměrně lehce minutelná, sejde-li se jich ale více najednou, již to nebude tak úplně procházka růžovým sadem.

V průběhu celé hry také plníte mise, které se většinou týkají dosažení určité vzdálenosti za letu, chůze, či třeba broušení hlavou o strop a například také počtu „high five“ s vědci, kteří po celou dobu pobíhají po zemi (nijak se vám ale naštěstí nesnaží v útěku zabránit).

K tomu všemu jsou ve hře připraveny také Game Center Achievementy a nechybí ani žebříček nejlepších hráčů.

Jako bonus si také můžete prohlédnout statistiky z hraní, ve kterých se dozvíte dobu strávenou s Jetpack Joyride (která je u mě již nyní “nepříjemně” velká), počet odehraných kol, množství smrtí roztříděných podle způsobu a spousty dalších detailů.

Je také docela překvapivou, avšak nepochybně pozitivní vlastností, že k hraní takto rozsáhlé hry potřebujete pouze jeden prst, kterým jednoduše ovládáte jetpack nebo vozidlo patláním kdekoliv na displeji.

Za reálné peníze si také můžete koupit několik rozšíření do hry, bohužel se ale všechny týkají mincí do herního obchodu. Dobrou zprávou ale je, že by v aktualizacích hry měly přibývat další herní prvky, je tedy na co se těšit.

Jetpack Joyride je díky množství detailů, do kterých je promyšlena, velmi rozsáhlá hra se znovuhratelností, která se u jiných her ne vždy vidí. Koupíte-li si ji, čeká vás opravdu spousta zábavy při plnění všemožných úkolů s již tradičně kvalitní grafikou i podkreslující hudbou. V základu má Jetpack Joyride navíc přibalenu i iPad verzi, za 0,79 € tedy skvělá příležitost k utrácení bez výčitek.

Jetpack Joyride – 0,79€ – App Store

97 comments
  1. Kúpil som si to hneď v deň keď vyšla a neľutyjem 🙂 vkuse to hrám, odporúčam.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Pocket God - Journey To Uranus: zahrajte si na boha

Následující článek

iStudiez Pro: šikovný pomocník pro studenty

Související články

Hry pro iPhone 4: Gyroskop a Retina displej v akci! (video)

Jak jste si mohli přečíst v našem představení, nový iPhone 4 obsahuje gyroskop, což je hardwarové vylepšení pro detailnější snímání naklánění přístroje. Nikdo doposud nevěděl, co dokáží vývojáři z této nové vlastnosti iPhone 4 vytěžit, v dnešním článku ale najdete video z nových her určených pouze pro iPhone 4. Už teď je jasné, že hry pro iPhone 4 budou fantastické!