Jak vyčistit iPhone, iPad, Apple Watch a AirPods

Kromě jakýchkoliv jiných problémů se vaše zařízení Apple mohou velmi rychle ošoupat. Zde je návod, jak je udržet čisté a jako nové. V dnešní době si všichni musíme více uvědomovat čistotu. Víte, jak správně vaše zařízení od Applu čistit?

Jak důkladně vyčistit iPhone, iPad nebo iPod

Společnost Apple musí ještě aktualizovat své rady ohledně čištění pro řadu iPhone 13, ale poskytuje rozsáhlé podrobnosti pro modely iPhone 11 a iPhone 12. Existují také jemně odlišné pokyny pro starší iPhony. U kteréhokoliv telefonu byste se měli ležet v zásobě suchých hadříků, které nepouští vlákna. Budou vám dobře sloužit se všemi zařízeními Apple, ale jsou obzvláště důležité pro zařízení iOS a jejich obrazovky.

 • Vypněte iPhone, iPad nebo iPod
 • Důkladně otřete suchým hadříkem, který nepouští vlákna
 • Nikdy nedostávejte do otvorů kapaliny nebo vlhkost
 • Nikdy nepoužívejte stlačený vzduch ani čisticí prostředky

Můžete si koupit chránič obrazovky. Nezní to, že by to mělo velký význam, ale budete se méně obávat poškození chráničů obrazovky. To je jistě pravda, přestože pokud získáte chránič obrazovky a otřete jej vlhkým hadříkem, stále můžete dostat vlhkost do boků, horní a zadní části zařízení. Lepší možností je pravidelně otírat zařízení suchým hadříkem, který nepouští vlákna, jako hadříkem na býle, a poté si ještě častěji mýt ruce.

Co radí Apple?

Apple říká, že je v pořádku použít 70% izopropylalkoholový ubrousek, 75% ethylalkoholový ubrousek nebo Clorox dezinfekční ubrousek k jemnému otření tvrdých, neporézních povrchů vašeho Apple produktu. Konkrétně Apple říká, že je to pro displej, klávesnici nebo jiné externí povrchy. Toto jsou pokyny vydané během koronaviru. Dříve to bylo výslovně zakázáno používat na obrazovkách, aby se předešlo svlékání oleofobního povlaku z iPhonu nebo iPadu nebo potažení na Retina displeji na MacBooku Pro.

To je důvod, proč to stále nedoporučujeme. Pokud máte starší iPhone, můžete svůj model vyhledat a vyhledat konkrétní pokyny. V každém případě je však instrukce stejná jako výše. A co je nejdůležitější, nepoužívejte čisticí prostředky na okna, domácí čističe a podobně.

Jak vyčistit AirPods, AirPods Pro nebo AirPods Max

Nikdy nespouštějte AirPods, AirPods Pro nebo AirPods Max pod tekoucí vodou. Jedná se o choulostivá zařízení, která vyžadují pečlivé zacházení, pokud je chcete řádně vyčistit. Použijte jeden ze svých suchých hadříků na brýle, které nepouští vlákna, a zařízení pečlivě otřete.

 • Nikdy je neponořujte pod vodu
 • Do žádného otvoru nedostávejte kapalinu
 • Nikdy nepoužívejte ostré předměty
 • Nabíjecí pouzdro můžete také vyčistit stejným typem hadříku, ale tentokrát mírně navlhčeným isopropylalkoholem.

I když od sebe koronavirus nechytíte. Pokud je tedy absolutně nikdy nikomu nepůjčíte a absolutně vždy je vrátíte do nabíjecího pouzdra, jste v pořádku. Malý rozdíl je i u koncovek u uší AirPods a AirPods Pro. Apple říká, že pokud tam máte nějakou vodu, měli byste umístit AirPod na měkký, suchý hadřík, který nepouští vlákna, a konec směřuje dolů.

V tomto případě můžete k opláchnutí špiček použít vodu – nikoli na AirPods, ale pouze na špičky. Vyjměte je z AirPodů a použijte čistou, čistou vodu. Nepoužívejte žádné čisticí prostředky ani jiné čisticí prostředky.

Jak dezinfikovat Apple Watch

Řemínky Apple Watch se mohou časem zbarvit a zašpinit a možná je nebudete moci vrátit do plné, jako nové kvality. U samotných hodinek však uvidíte na obalu nahromadění částic kůže. A pokud máte tendenci hodinky sundat a nechat je na stole, zašpiní se od toho také pouzdro. V takovém případě jej udržujte v čistotě a v intervalech proveďte následující.

 • Vypněte Apple Watch
 • Vyjměte jej z jakékoli nabíječky
 • Otřete měkkým, suchým hadříkem , který nepouští vlákna

V takovém případě můžete hadřík navlhčit vodou. Za předpokladu, že máte hodinky Apple Watch, které jsou voděodolné, můžete je dokonce na několik sekund umístit pod jemně tekoucí vodu. Pro Apple Watch je zvláštní jeden další krok, který můžete udělat. Pás můžete odstranit a vyčistit samostatně.

Můžete to udělat pro pohodlí, že budete moci čistit hodinky, aniž by vám řemínek překážel. Pokud však pásek patří k těm koženým, které mají stárnout, musíte jej vyčistit samostatně. To znamená, že jej znovu otřete, protože kožené pásky nejsou vyrobeny tak, aby byly voděodolné.

Nezapomeňte, že pokud se zdá, že je to přinejlepším důkladné a v horším případě příliš opatrné, tyto kroky čištění jsou jednoduché, které můžete provést kdykoli budete potřebovat. Je to mnohem levnější než nákup nového zařízení Apple každý rok.

Předchozí článek

iPhone není ovlivněn nedostatkem čipů, jako jeho konkurenti

Následující článek

Nové AirPods jsou tu! Zaujmou vzhledem a výdrží.

Související články