Apple už ve Francii nebude muset k iPhonům přibalovat sluchátka.

Upravený zákon o zdraví umožňuje Applu přestat prodávat iPhony se sluchátkami v balení v ceně.

Možná jste si všimli, že Apple byl do nynějška ve Francii nucen prodávat všechny telefony se sluchátkami v balení. Ve Francii totiž platil zákon, který nutil výrobce prodávat externí zařízení pro telefonní hovory, aby si lidé (a hlavně děti) nemusely dávat telefon k uchu. V tu chvíli je totiž tělo údajně vystaveno vyššímu množství energie z radiových vln.

Dopad těchto vln na lidké tělo je sice sporný, většina zemí si však vystačila se zákony o regulaci maximálního množství. Francie ale zašla dál. Od nového roka byl ale zákon upraven a ustoupil tak regulaci o dopadu na životní prostředí. To Applu umožňuje přestat prodávat iPhony se sluchátky v balení, stejně jako ve zbytku světa.

Apple samozřejmě tuto změnu prezentuje jako úlevu pro životní prostředí, ale je jasné, že to firmě ušetří i nemalé peníze. Nyní má firma v plánu doprodat již se sluchátky zabalené krabičky, o čemž byli informováni i reselleři, a poté dodávat jen ty bez sluchátek.

Zdroj: 9to5mac

Předchozí článek

Jak zablokovat telefonní čísla v iOS 15

Následující článek

Twitter nyní umožňuje nastavit si NFT jako profilovou fotku.

Související články

Apple iPad 2: oficiální videa nového tabletu a krytu Smart Cover

Steve Jobs na poslední keynote, na kterou se můžete podívat na stránkách Apple, představil videa, které demonstrují výhody iPadu 2 a také nového krytu nazvaný Smart Cover. Jako třešnička na dortu bylo představeno také video trefně nazvané "iPad: Year One", které se poohlíží na rok 2010 z pohledu uživatelů iPadu. Apple tyto spoty umístíl na YouTube a my vám je samozřejmě přinášíme!