Apple už ve Francii nebude muset k iPhonům přibalovat sluchátka.

Upravený zákon o zdraví umožňuje Applu přestat prodávat iPhony se sluchátkami v balení v ceně.

Možná jste si všimli, že Apple byl do nynějška ve Francii nucen prodávat všechny telefony se sluchátkami v balení. Ve Francii totiž platil zákon, který nutil výrobce prodávat externí zařízení pro telefonní hovory, aby si lidé (a hlavně děti) nemusely dávat telefon k uchu. V tu chvíli je totiž tělo údajně vystaveno vyššímu množství energie z radiových vln.

Dopad těchto vln na lidké tělo je sice sporný, většina zemí si však vystačila se zákony o regulaci maximálního množství. Francie ale zašla dál. Od nového roka byl ale zákon upraven a ustoupil tak regulaci o dopadu na životní prostředí. To Applu umožňuje přestat prodávat iPhony se sluchátky v balení, stejně jako ve zbytku světa.

Apple samozřejmě tuto změnu prezentuje jako úlevu pro životní prostředí, ale je jasné, že to firmě ušetří i nemalé peníze. Nyní má firma v plánu doprodat již se sluchátky zabalené krabičky, o čemž byli informováni i reselleři, a poté dodávat jen ty bez sluchátek.

Zdroj: 9to5mac

Předchozí článek

Jak zablokovat telefonní čísla v iOS 15

Následující článek

Twitter nyní umožňuje nastavit si NFT jako profilovou fotku.

Související články

Apple iPad: vtipné narážky na nový tablet

Prakticky ihned po startu prodeje iPadu se na internetu začaly objevovat obrázky, vtipy a parodie, který zesměšňují novinku Applu. Posledních pár týdnů jsem pečlivě ukládat ty nejlepší "fóry" týkající se iPadu a nyní vám je servíruji. Myslím, že většině z nich by se zasmál i sám Steve Jobs.

iPhone 4S: Apple dnes představí inovovanou “čtyřku”

Spekulací kolem nového iPhone se během posledního roku vyrojilo hned několik. Tou poslední zprávou před samotným uvedením, kterou vám na tomto serveru přinášíme, je několik informací o iPhone 4S. Jeho představení dnes večer je už prakticky jisté, máme pro to několik důkazů, které vás také přesvědčí.