Nové AirPods jsou tu! Zaujmou vzhledem a výdrží.

Dnešní tiskovka Applu sice neobsahovala haldu nových produktů, zato byly aktualizovány ty, které to potřebovaly. Jedním z těchto produktů jsou i bezdrátová sluchátka AirPods v základní variantě, tentokrát již jejich 3. generace.

Nová generace AirPodů přináší na první pohled zejména nový design. O něm se spekulovalo již velmi dlouho a konečně jsme se jich dočkali. Design vychází z řady AirPods Pro, se kterou má i podobně tvarovanou krabičku na nabíjení. Oproti Pro variantě zde ale nemáme odhlučnění okolí nebo třeba špunty, které vám „zacpou” uši.

Novinkou v AirPods 3, kterou nevidíme, je adaptivní ekvalizér, který se přizpůsobuje vašemu uchu. Také přibyla oficiální vodě odolnost, takže při pocení či chození v dešti by se sluchátkům nemělo nic stát. Příjemnou novinkou je přidání podpory Spatial Audiov a v neposlední řadě se na každém sluchátku nachází virtuální tlačítko, které umí reagovat na sílu stisku. To pak, podobně jako u AirPods Pro, slouží pro různé úkony, které si navolíte.

Výdrž samotných sluchátek Apple uvádí jako šestihodinovou. S krabičkou vám sluchátka údajně vydrží hrát až 30 hodin. Když se vám navíc vybijí v nevhodnou chvíli, stačí je dát na 5 minut nabíjet a budete mít k dispozici další hodinku poslechu navíc.

Nakonec ještě musím zmínit podporu rychlejšího nabíjení přes MagSafe nabíječku. Na konferenci nám však nebylo vyjasněno, zda se v nabíjecím pouzdru nachází magnety, které nabíječku vystředí, či se jedná o běžné Qi bezdrátové nabíjení, jako tomu bylo u předchozí generace.

Nové AirPody budete moci předobjednat již dnes a dostupné by měly být přesně za týden. Cena ale moc nepotěší – v Česku se budou prodávat na 4.999 Kč. V nabídce ale dále zůstávají i AirPods 2. generace za cenu 3.790 Kč.

Předchozí článek

Jak vyčistit iPhone, iPad, Apple Watch a AirPods

Následující článek

AirPods by mohly v budoucnu získat funkci monitorování držení těla a snímání tělesné teploty

Související články