Indie může vyloučit AirPods a Apple Watch od pravidel nabíječky USB-C

Indie vyloučí nositelná zařízení a audio položky, jako jsou Apple Watch a AirPods, z chystaných pravidel vyžadujících použití USB Type-C pro nabíjení. Poté, co Evropská unie zavedla předpisy vyžadující, aby výrobci elektroniky používali USB-C jako součást společné směrnice o nabíječkách, čímž v roce 2024 fakticky přinutila iPhone používat USB-C, Indie oznámila, že zavádí podobná pravidla. Zákonodárci však nemusí nutně zacházet tak daleko jako jeho protějšky v EU.

Jiná pravidla pro indický trh

Vyšší úředník, který hovořil s Livemintem, vysvětlil, že s největší pravděpodobností dojde k výjimkám z požadavků podrobně rozepsaných EU pro Indii. Indie konkrétně povolí telefony s funkcemi, nositelná zařízení a osobní audio produkty, aby se této změně mohla vyhnout. Indie by také představila svou variantu o měsíce později než EU, přičemž se očekává, že vstoupí v platnost v březnu 2025 pro chytré telefony. Stejně tak výrobci notebooků sloužící Indii budou mít o 3 až 4 měsíce déle na to, aby vyhověli pravidlu, což jej posune do roku 2026.

Podle úředníka jsou výluky způsobeny obavami prodejců z nákladů spojených se změnami, zejména u klasických telefonů.

“Pro mobilní telefony a elektroniku je port USB Type-C povinný, hráči v tomto odvětví jsou také na palubě, ale u funkčních telefonů, nositelných zařízení a sluchátek zúčastněné strany uvedly, že se náklady zvýší,” vysvětlil úředník.

Indická vláda spustila podvýbor, který má určit společný nabíjecí bod pro nositelná a slyšitelná zařízení. V případě Applu se nabíjecí pouzdra pro AirPods stále spoléhají na port Lightning spíše než přímo USB-C, i když můžete použít kabel Lightning na USB-C. Pro Apple Watch má Magnetic Fast Charger již připojený 1metrový kabel USB-C, ale dobíjení Apple Watch se provádí bezdrátově.

Předchozí článek

Řada iPhone 15 Pro se může pochlubit titanovým rámem, haptickými tlačítky a 8 GB RAM

Následující článek

Budoucí Apple Pencil dokáže detekovat barvy a textury

Související články