2nm procesor TSMC dorazí až na iPhone 17 Pro

Nová zpráva říká, že téměř po dvou letech od svého programu vývoje 2 nanometrových procesorů má TSMC naplánováno, aby Apple tuto technologii použil ve svých zařízeních v polovině a na konci roku 2025, jako je iPhone 17 Pro. V roce 2022 výrobce procesorů Apple, TSMC, oznámil, že plánuje hromadnou výrobu 2nm designů do roku 2025. Krátce po oznámení bylo oznámeno, že Apple iPhone 17 Pro bude prvním zařízením, které dostane nové procesory.

Uživatelé si budou muset ještě počkat

Začátkem roku 2024 se tvrdilo, že Apple zajistil celý výstup 2nm procesorů TSMC. Mají být použity na iPhone 17 Pro a Apple Silicon Mac. Nyní podle Digitimes je TSMC na dobré cestě k výrobě svých 2nm procesorů „N2“. Výroba v malém měřítku je plánována na konec roku 2024, s hromadnou výrobou během roku 2025.

TSMC nyní zároveň směřuje k výrobě 1,4nm procesorů. Společnost interně označuje svůj 1,4nm procesor jako „A14“, který nelze zaměňovat s procesorem v řadě iPhone 12 pro rok 2020.

TSMC také vyvíjí vylepšený 2nm procesor, známý jako „N2P“. To se očekává ke konci roku 2026, takže pro iPhone 18 Pro je možná příliš pozdě. To znamená, že Apple nebude moci přijmout 2nm procesory pro iPhone 16 Pro 2024.

A to navzdory očekávání, že iPhone 16 Pro a iOS 18 představí nové funkce umělé inteligence. Obecně se tvrdí, že umělá inteligence vyžaduje výkonnější procesory, ale v praxi potřebuje funkce, jako je Neural Engine společnosti Apple, které byly speciálně navrženy pro ni – a do určité míry zahrnuty již léta.

Digitimes má dobré výsledky u zdrojů v rámci dodavatelského řetězce Applu, ale prokazatelně horší, pokud jde o to, jak úspěšně extrapoluje plány Applu z informací, které získá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek

Apple zkoumá vlastní rozhraní pro maximální využití skládacího iPhonu nebo iPadu

Následující článek

První alternativa k Apple Wallet je připravena ke spuštění v EU

Související články