iTunes Store: v ČR jsou již dostupné filmy, ale v angličtině

Apple pokračuje s rozšiřováním svých služeb v ČR a na Slovensku – nyní jsme se dočkali (prozatím omezené) nabídky filmů v iTunes Store. Co bude následovat dále?

Česká republika a některé další menší evropské země se poslední dobou těší poměrně velkému zájmu Applu. Ať už šlo o spuštění iTunes Store či oficiálního Apple Online Store, který momentálně nabízí nejlevnější iPhone 4S, časy se zřejmě obrací k lepšímu. A Apple dokazuje, že to s námi myslí vážně, protože nyní zpřístupnil v českém i slovenském iTunes Store sekci s filmy.

Sice jde prozatím pouze o filmy v originálním znění bez titulků, což určitě nebude příjemné těm, kteří jazyky příliš neovládají, nicméně jde o opravdový posun dopředu. K dispozici je prozatím pouze sekce s filmy, která se stále, co do počtu, rozrůstá, ovšem myslím, že seriály na sebe nenechají dlouho čekat.

Odhadovat, kdy se v iTunes Store objeví filmy s českými titulky či dokonce s dabingem nebo – a to už jsme úplně v říši fantazie – snad původní české filmy, nelze nyní odhadnout. Pravděpodobně to bude nějakou tu chvilku trvat, ale jednoho dne se určitě dočkáme.

V iTunes Store je možné filmy jak nakupovat, tak půjčovat, ovšem půjčování je dostupné pouze u některých filmů, nikoliv u všech. Stejně tak HD kvalita není samozřejmostí u všech titulů. Paradoxní také je, že HD filmy lze pouze půjčit, nikoliv koupit, což úplně nechápu.

Koupě filmů v běžné kvalitě vás vyjde na 13,99€, tedy zhruba 350 korun, což je poměrně příjemná cena vzhledem k tomu, že DVD s filmem někdy stojí i kolem tisícovky. Půjčení filmu v normální kvalitě pak stojí 3,99€, což je zhruba stokoruna, a půjčení HD verze stojí jen o euro více, tedy zhruba 124 korum – což je zhruba ekvivalent jednoho lístku do kina. Mít tedy doma kvalitní televizi s napojenou Apple TV a pouštět si přes AirPlay půjčené HD filmy nezní jako tak špatný nápad.

Pokud si film koupíte, zůstane vám v knihovně a budete si ho moci kdykoliv opětovně stáhnout, a to na jakékoliv své iZařízení. V případě půjčení se vám film stáhne na daný přístroj, kde vám vydrží celých 30 dní. Po spuštění ovšem máte pouze 48 hodin na to, abyste ho dokoukali, ovšem v těchto 48 hodinách se na něj můžete podívat, kolikrát chcete. V podmínkách půjčování jsem navíc našel větu, že pokud si film půjčíte na iPadu, budete se na něj moci kouknout jen na iPadu a na žádném jiném přístroji.

Koupíte nebo půjčíte si nějaký film na iTunes Store teď, když jsou filmy jen anglicky? Změní se váš názor, až budou k dispozici titulky/dabing? Podělte se s námi o své názory v komentářích!

146 comments
  1. Titulky a dabing určitě zmeni můj náhled na sekci filmy ano je to krok ale az tam bude dabing(tit) to bude teprve skok;) zatím v aj filmy kupopvat půjčovat nebudu díky

  2. No, já už používám ATV něco přes rok s US účtem a není nic lepšího… Dabing??? To myslíte vážně??? Kdo neovládá Angličtinu, titulky ano, ale dabing??? Vždyť se na to Česky nedá dívat!!! Upřednostňuji raději půjčování, protože ruku na srdce, kdo se na film dívá víc než 3x? Je pár víjimek, ale vesměs se dívám jednou…Air play mě připadá na filmy zbytečnej, jen jsem to vyzkoušel ale na hudbu je opravdu super!!!

    1. Já taky dabing upřímně nesnáším, ale zase je třeba brát ohledy jednak třeba na starší lidi, kteří neměli příležitost se naučit anglicky nebo na ty, kteří umí jiný světový jazyk. Pokud je dabing možností a ne nutností, tak v tom nevidím problém 🙂

  3. Dnes jsem se díval na iTunes a už se dají koupit 3 filmy v českém znění – Na vlásku, Auta 2 a Toy Story 3, jen kdyby ještě dávali titulky k ostatním filmům, bylo by to super…. ale snad na tom pracují :-)))

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

IMDB Trivia: kolik toho víte o filmech?

Následující článek

Dvojrecenze: Astroslugs a Whale Trail

Související články

Things pro iPhone: recenze oblíbeného GTD manažera (1. část)

Things je jedna z nejznámějších GTD (Getting things done) aplikací. A to jak na iPhone, tak i na iPadu či na Macu. Proto jsme se rozhodli, že vám přineseme krátký čtyřdílný seriál, který postupně zrecenzuje tuto aplikaci skrz všechny 3 platformy a nakonec zrecenzujeme Things jako celek. Jako první jsme se samozřejmě rozhodli začít od nejmenšího - tudíž verzí pro iPhone (či iPod touch).