Dvojrecenze: Astroslugs a Whale Trail

Recenze dvojice her Astroslugs a Whale Trail, ve kterých si nejdříve zavaříme mozek při skládání obrazců a poté si oddychneme při sbírání bublin.

Dnes se v článku opět podíváme rovnou na dvě hry a jak už to tak bývá, opět bude každá z těchto her úplně z jiného soudku, aby si na své přišli úplně všichni. V první hře Astroslugs trošku (více) potrápíme mozkové závity a procvičíme představivost – a poté si ve hře Whale Trail odpočneme sbíráním bublin v pestrobarevném světě. Pojďme na to!

Astroslugs

Když byl ještě vesmír v plenkách, cestovali “Astroslugs”, tedy “vesmírní slimáci” vesmírem ve snaze najít co nejvíc slimáčí energie. K čemu ji potřebovali již hra neříká, ovšem je myslím zcela jasné, že to budete právě vy, kdo jim v jejich hledání pomůže.

Na každé z planet, které navštívíte, se dočkáte několika levelů, jejichž obtížnost se čím dál rychleji zvyšuje. Zpočátku jsem si říkal, že je to tak jednoduché, že by to zvládlo i dítě ve školce, ovšem později jsem toto svoje tvrzení hodně rychle odvolal. Naštěstí je zde šikovný “napovídač”, který vám pomůže v případě, že budete chtít svůj iPhone či iPad hodit z okna (což určitě nastane, to vám zaručuji).

A o co že vlastně půjde? Cílem každého levelu bude naskládat nabízené tvary tak, aby se všechny vešly do připravených políček. Tvarů je k dispozici opravdu velká spousta a vkládáte je jednoduchým kreslením prsty. Lze je nakreslit jakýmkoliv tvarem, což celou hru ještě několikanásobně ztěžuje, a nesmí vám žádný zbýt. Naštěstí zde není žádný časový limit.

Jak můžete vidět ze screenshotů, vše je vyvedeno velice pěknou grafikou – a to stejné lze říci i o soundtracku, který si můžete dokonce následně stáhnout. Vývojáři navíc slibují bohaté updaty, takže je opravdu na co se těšit. Pokud si rádi zahrajete nějakou tu “challenging” logickou hru, jsou Astroslugs správná volba. Moje hodnocení: 85%. Hru jsem hrál ve verzi 1.2. K dispozici je i lite verze.

Astroslugs – 1,59€ – App Store link (iPhone)

Astroslugs HD – 2,99€ – App Store link (iPad)

Whale Trail

Pokud už máte zavařený mozek z Astroslugs, je čas se trošku odreagovat. Whale Trail je geniální jednoduchou hrou podobného ražení jako třeba Tiny Wings, která vám ale nedá spát. Malá velryba se totiž vydala do oblak a bude třeba zajistit, aby se vyhnula všem zlým mrakům a posbírala na své cestě co nejvíce bublin.

Jedná se o hru, která se ovládá pouze jedním dotykem, což někomu může připadat žalostně málo, ale já si myslím, že to úplně stačí a že víc není potřeba. Dotykem dodáte velrybě energii, která způsobí vzlet zase o něco nahoru. Energii získáváte právě z bublin, kterých po cestě posbíráte tisíce, a pokud vám tato energie dojde, hra pro vás končí.

Proto si dejte pozor na zákeřné mraky, které nejen že vám při kontaktu okamžitě sníží multiplier, ale také z vás vysají tolik potřebnou energii. Hra je prakticky nekonečná a jediné, na čem záleží, je tedy konečné skóre. Z menu si můžete zobrazit pěkné statistiky vašeho dosavadního počínání – a nebude chybět ani aktuální pozice ve světovém žebříčku na Game Center.

Velkým plusem je pro mě i zhruba čtyřicítka achievementů, která mě nutí hru hrát stále dál. Herní grafika a hudební pozadí je natolik perfektní, že se o něm ani nemusím zmiňovat. Těšit se také můžeme na nové levely, módy a další věci, které vývojáři slibují. Nevím jak vy, ale já se těším opravdu hodně. Hře dávám 95%. Hrál jsem ve verzi 1.0.3.

Whale Trail – 0,79App Store link (iPhone/iPad)

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iTunes Store: v ČR jsou již dostupné filmy, ale v angličtině

Následující článek

iOS 5: tipy pro klávesnici

Související články