Nová Beta 3 iOS 15.1 konečně umožňuje vypnout automatický makro režim u iPhonu 13 Pro.

iPhone 13 a 13 Pro Max přišel s obrovským vylepšením fotoaparátu, jehož součástí je i 12 Mpx ultra-širokoúhlá čočka, která dokáže fotit úchvatné makro snímky z až 2cm blízkosti. Velmi otravným aspektem této funkce ale je její automatické zapínání a nemožnost to uživatelsky ovlivnit.

Jakmile jste se totiž doteď přiblížili k jakémukoliv objektu na bližší vzdálenost, tak se fotoaparát automaticky přepnul na ultra-širokoúhlou čočku a byl automaticky aktivován makro režim. To vadí hlavně kvůli mírně horší kvalitě snímků z ultra-širokoúhlé čočky.

Celou situaci ale jako anděl z nebes hasí nově vydaná 3. Beta iOS 15.1, která do nastavení přináší možnost přepnout makro režim mezi automatickým a manuálním. Vypnutí je přitom velmi jednoduché, stačí zabrouzdat do Nastavení -> nastavení fotoaparátu -> vypnout automatický makro režim.

Při vypnutí automatického přepínání na makro pak tento režim aktivujete kliknutím na 0,5x tlačítko v aplikaci fotoaparátu. Tím se přepnete na ultra-širokoúhlou čočku a můžete opět fotit makro snímky.

Předchozí článek

Jak dopadl iPhone 13 při crash testu?

Následující článek

Čelní sklo v Apple Car by mohlo blokovat oslňující světla

Související články

Drums!: na iPhone si zabubnujete jak na sestavu bicích

Každý si už určitě zkusil na svém iPhonu nějakou tu hudební aplikaci… Ať už šlo o Okarínu nebo o Leaf Trombone od společnosti Smule. Na AppStore je nespočet hudebních aplikací, které určitě stojí za pozornost. Já si však vybral jednu a to aplikaci Drums! Je to bezpochyby nejlepší hudební aplikace s velmi kvalitním zvukem. Já sám ji používám jako pravé bubny při nahrávání zvuků v programu pro Mac a PC Mixcraft, ale k tomu se ještě dostaneme.

Air Display: druhý displej k vašemu Macu z iPhonu nebo iPadu

Napadlo Vás už někdy, že z vašeho iPadu či iPhonu se může stát sekundární displej k vašemu počítači? Vývojáře z Avatron Software ano. A v určitých případech se hlavně ve verzi pro iPad stává Air Display velmi zajímavou aplikací. Jeho nespornou výhodou mimojiné je, že podporuje jak platformu Mac OS X, tak i Windows a také že funguje plně bezdrátově - povinností je být pouze připojen v síti Wi-Fi.