iPhone vs Android: kto má väčší podiel na trhu?

Aj keď sa poslednú dobru začali vynárať správy, že popularita Androidu stúpa na úkor iPhone OS, pravda je taká, že Android ešte má čo doháňať.

Súboj Applu a Googlu na mobilnom trhu pretrváva už dlhšiu dobu. Aj keď sa poslednú dobru začali vynárať správy, že popularita Androidu stúpa na úkor iPhone OS, pravda je taká, že Android ešte má čo doháňať…

Podľa najnovšieho prieskumu, ktorý porovnáva štvrtý kvartál roku 2009 s prvým kvartálom roku 2010, má iPhone OS viac ako trojnásobný podiel na trhu v porovnaní s Androidom . Ten má podľa štatistiky na trhu len 9% podiel, iPhone OS pohlcuje viac ako štvrtinu, presnejšie 28%. Obe spoločnosti si v tomto smere polepšili o 2%.

Na prvom mieste sa už takmer tradične umiestnil BlackBerry s 35% podielom, no je nutné dodať, že si pohoršil o 2%. Na treťom mieste sa umiestnil Windows Mobile s 19% podielom, ktorý si tak isto pohoršil o 2%, nasleduje Palm so 4%, Linux s 3% a nakoniec Symbian s 2% podielom na trhu.

Štúdia taktiež poukazuje na loajalitu majiteľov iPhonov a Androidov. Až 80% uživateľov iPhonu chce ďalšie zariadenie, na ktorom bude bežať iPhone OS (najnovšie nazývaný “iOS”; v tomto prípade to bude iPhone 4), no Android si v tomto smere tiež nevedie najhoršie so 70% loajálnosťou. Na záver ostáva dodať, že smartphonom sa darí čoraz lepšie a lepšie. Kým v druhom kvartáli roku 2009 mali smartphony 16% podiel z celkového trhu mobilných telefónov, v prvom kvartáli roku 2010 ich podiel stúpol na 23%.


25 comments

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iPhone 4: první porovnání nového Retina displeje

Následující článek

Fruit Ninja: rozsekejte pár melounů v zábavné iPhone hře

Související články

Soutež: Vyhrajte 5 luxusních krytů Ultra-Case!

Díky iPhoneTips.cz a internetovému obchodu Kuptolevně.cz máte unikátní možnost vyhrát 5 luxusních krytů Ultra-Case. Ve hře jsou opravdu atraktivní kryty, díky kterým váš iPhone bude kromě stoprocentní ochrany také krásně vypadat. Vyhrát je opravdu snadné, proto neváhejte a soutěžte!

Spekulace: dotykový iPod Nano a dálkové ovládání nové iTV

S tím, jak se Apple Media Event přibližuje (je naplánována na 1. září), se začínají více a více rojit zůzné zvěsti a domněnky, co přesně Steve Jobs ve středu představí. Podrobněji se podíváme na dvě z nich - na dotykový displej, který se má objevit v nové generaci iPodu nano, a také na fámy okolo dálkového ovládání nové iTV, která má být poháněna iOS, tedy stejným systémem, který běží na našich iPhonech.

SuperApple #5: tipy a triky pro váš Mac

Máme pro vás opět výběr těch nejlepších tipů a triků pro Mac, které uplynulý týden byly k přečtení na SuperApple.cz. Tentokrát se dozvíte o novém Bootcampu, o zkušenostech s SSD disky, o zajímavé UPS Fortron, nebo o tom jak vypnout upozorňování při změně hlasitosti v Mac OS.

iPhone 4: nová televizní reklama vyzdvihuje baterii

Apple vydal novou televizní reklamu na iPhone 4, ve které se dozvíte, že s iPhone 4 můžete déle hrát hry, stahovat data, poslouchat hudbu, nebo třeba sdílet obrázky. Musím potvrdit, že baterie je u iPhone 4 oproti iPhone 3 vydrží déle, na druhou stranu že bych na tom postavil televizní kampaň, to ne. Mám ale takové tušení, že toto není poslední spot, který na iPhone 4 vidíme.