Nový iPad Pro je o 50 % rychlejší než ten loňský

iPad Pro se čím dál více přibližují osobním počítačům a to jak po softwarovém, tak i hardwarovém hledisku. Nejčerstvěji tomu napovídá i použití Apple M1 čipsetu, který se nachází i v nových MacBoocích, namísto mobilních čipů řady A.

iPady Pro s čipem M1 navíc už prošly i geekbench testy, a ty ukazují úctyhodné výsledky. Nový iPad Pro je totiž o víc než 50 % rychlejší než ten loňský. Testy byly prováděny v Geekbench 5 a jednalo se o 12,9” iPad Pro 2021. Skóre jednoho jádra se přitom pohybuje okolo 1 718 bodů, multi-core skóre se pak šplhá na 7 284 bodů.

M1 čipset

I loňské iPady Pro s čipem A12Z Bionic sice mají výkonu nazbyt, ale těmto číslům mohou u závidět. Single-core skóre dosáhlo na 1 121 bodů a multi-core na 4 656. To je meziroční zrychlení o více než 50 %. Zahraniční server MacRumors tato skóre porovnává i s novými Macy, které dosahují velmi podobných čísel.

Zrychlení se díky aktualizaci čipu dočkala i grafika – ta si polepšila o neuvěřitelných 71 %. Otázkou ale nyní zůstává, co s takovýmto výkonem Apple zamýšlí. Nabízí se zde jasná odpověď: podobně jako na M1 Macích nyní můžete spouštět iOS (resp. iPadOS) aplikace, bylo by příjemné mít možnost na M1 iPadu spustit aplikace psané pro Mac.

Pro tvůrce by to byla velmi vítaná novinka. Mít na takto přenosném a univerzálním zařízení plnohodnotný Photoshop, Ilustrator, Final Cut nebo DaVinci Resolve je nabídka, která se bude těžko odmítat. Naproti tomu je i nově dostupná 2 TB varianta vnitřního úložiště a nádherný XDR displej.

Předchozí článek

AirTags od Applu už mají rivala, jmenuje se Chipolo

Následující článek

Vyzkoušeli jsme AirTag: malý, ale šikovný.

Související články
monitorování
Číst více

Budoucí Apple Vision Pro může dávat pozor na svalové napětí v těle uživatele

Apple zkoumá, jak docílit toho, aby Apple Vision Pro viděl, zda uživatelé sedí správně. Navzdory obavám před uvedením na trh není Apple Vision Pro ve srovnání s jinými zařízeními těžký. Váží zhruba průměr toho, co je na trhu k dispozici, ale Apple Vision Pro se snaží získat uživatele, kteří jsou s náhlavními soupravami noví a nebudou mít s čím srovnávat.