České peníze: bankovky pod drobnohledem díky aplikaci od ČNB

Oficiální aplikace České národní banky, která uživatele seznámí s historií a ochrannými prvky českých Korun.

Oficiální aplikace České národní banky, která uživatele seznámí s historií a technikou ochrany českých peněz.

Aplikace obsahuje všechny typy bankovek a klasických mincí. Každou bankovku můžete opravdu detailně prozkoumat, není problém např. bankovku zobrazit pod UV světlem či zjistit její kompletní historii. Mince logicky neobsahují tolik zabezpečení jako peníze papírové, přesto se o dané minci můžete dozvědět zajímavé informace (výroba, autor návrhu, atd.)

Nutno říci, že aplikace je opravdu hezky provedena a velice jednoduše se ovládá, zároveň však využívá všechny vymožeností Vašeho přístroje. Samozřejmostí je čeština, ale v případě zájmu lze jazyk změnit na angličtinu. Člověk se také dozví spousty zajímavých informací, já jsem například vůbec netušil, že bankovky jsou označené pro nevidomé lidi. Jedinou nevýhodou je místo, které program zabírá, téměř 325 MB, což není zrovna málo.

Aplikaci určitě doporučuji vyzkoušet, a protože je zdarma, nemusíte za ni zbytečně utrácet reálné peníze.

České peníze – Zdarma – AppStore link

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iPad 3: spekulace naznačují vydání novinky už v březnu

Následující článek

Clear: jednoduchá To-Do aplikace s úžasným ovládáním

Související články

Velké změny: Apple opouští Scott Forstall a John Browett

Apple včera večer zveřejnil tiskovou zprávu, která k velkému překvapení informuje o odchodu senior víceprezidenta Scotta Forstalla, který do současnosti vedl iOS divizi, a také Johna Browetta, ředitele maloobchodního prodeje. Pracovní úkoly, které tito manageři vykonávali, si rozdělí ostatní členové představenstva Jony Ive, Bob Mansfield, Eddy Cue, Craig Federighi a Tim Cook.

iPhone 4: destrukce novinky od Apple neznají konce

Spousta lidí je ohromena z nových vlastností a funkcí nového iPhone 4, ale jsou i tací, kteří musejí splnit své násilnické choutky a zničit nový iPhone 4 co nejbrutálněji. Po reklamě na mixér tu máme další destrukce nového iPhonu, mrkněte se na ně a zamáčkněte slzu! :D