České peníze: bankovky pod drobnohledem díky aplikaci od ČNB

Oficiální aplikace České národní banky, která uživatele seznámí s historií a ochrannými prvky českých Korun.

Oficiální aplikace České národní banky, která uživatele seznámí s historií a technikou ochrany českých peněz.

Aplikace obsahuje všechny typy bankovek a klasických mincí. Každou bankovku můžete opravdu detailně prozkoumat, není problém např. bankovku zobrazit pod UV světlem či zjistit její kompletní historii. Mince logicky neobsahují tolik zabezpečení jako peníze papírové, přesto se o dané minci můžete dozvědět zajímavé informace (výroba, autor návrhu, atd.)

Nutno říci, že aplikace je opravdu hezky provedena a velice jednoduše se ovládá, zároveň však využívá všechny vymožeností Vašeho přístroje. Samozřejmostí je čeština, ale v případě zájmu lze jazyk změnit na angličtinu. Člověk se také dozví spousty zajímavých informací, já jsem například vůbec netušil, že bankovky jsou označené pro nevidomé lidi. Jedinou nevýhodou je místo, které program zabírá, téměř 325 MB, což není zrovna málo.

Aplikaci určitě doporučuji vyzkoušet, a protože je zdarma, nemusíte za ni zbytečně utrácet reálné peníze.

České peníze – Zdarma – AppStore link

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iPad 3: spekulace naznačují vydání novinky už v březnu

Následující článek

Clear: jednoduchá To-Do aplikace s úžasným ovládáním

Související články

O2: Prodej iPhone 4 začne o půlnoci, víme za kolik!

Český operátor Telefónica O2 dnes mnohým z vás rozeslal zprávu, ve které informuje o startu prodeje iPhone 4 ve čtvrtek přesně o půlnoci na Václavském náměstí v Praze. O2 zároveň oficiálně odhalilo dotované ceny, které budou zejména pro věrné zákazníky se službou Mobil+ poměrně přijatelné.

Fenomén Apple: muž si nechal vytetovat na ruku Stevea Jobse

Pokud se považujete za skalní fanoušky Apple, pak byste toto hodnocení možná měli přehodnotit. Několikrát bylo již možné se dočíst o lidech, kteří si dočasně nechali vytetovat Stevea Jobse nebo logo Apple na ruku, ale Dan Uricoli to donesl ještě dál - nechal si udělat permanentní tetování obličeje Stevea Jobse.