Fruit Ninja: rozsekejte pár melounů v zábavné iPhone hře

Recenze originální hry Fruit Ninja pro iPhone, ve které máte za úkol rozsekat co nejvíce ovoce. Hra je díky svému zpracování opravdu zábavná.

Každý má občas chuť něco rozsekat a může to mít různé důvody, ať už neúspěchy v práci či ve škole, nebo třeba jen z uší neustále vypadávající sluchátko, když posloucháte hudbu ve svém iPodu. Možností vybít si zlost je bohužel velice málo – můžete sice mlátit hlavou do zdi, ale je docela možné, že to bude to poslední, co v životě uděláte. Mnohem lepší bude vybít si zlost na melounech, pomerančích a kokosech a, lidově řečeno, rozflákat je na kaši. Ale ne na těch reálných, prosím vás – kdo by to potom uklízel?

Fruit Ninja patří mazi oddechové hry, takže nečekejte nějakou hloubku. Půjde totiž přesně o to, co jsem popsal v úvodu – vaším úkolem bude rozsekat co nejvíc ovoce, co to půjde. K tomu vám bude sloužit váš meč, tedy, pardon, prst, jímž budete jednoduše přejíždět po displeji a sekat a sekat a sekat.

Hra obsahuje dva módy, classic a takzvaný “zen mód”. V klasickém módu vám půjde o to, neztratit všechny tři životy, což se může stát tak, když nestihnete rozseknout nějaké jablko nebo banán a to spadne opět zpátky. Cílem bude tedy rozsekat všechno, co uvidíte, ale má to jeden háček – budete si muset dávat pozor na bomby, do kterých když seknete, skončíte hned. Ale nebojte se, jejich přílet je dostatečně zvukově oznámen. V zen módu půjde samozřejmě také o sekání, ale tentokrát na čas. Žádné bomby, žádné životy, prostě toho musíte za 90 vteřin posekat co nejvíce. Nesmíte si brát žádné servítky.

Aby sekání nebylo tak monotónní, můžete získávat i nějaké bonusy, například když se vám podaří rozsekat více kusů ovoce jedním “máchnutím” – což se v té záplavě létajících vitamínů bude stávat docela často. Ohodnoceni budete od tří kusů nahoru, horní limit je šet kusů naráz, protože více jich tam nikdy naráz není.

Hra je velice pěkně propojena s high-score systémem OpenFeint, takže je k dispozici řada achievementů, od celkového počtu rozsekaného ovoce, až po různé druhy – jednou se budete snažit rozsekat co nejvíce banánů, podruhé zase hrušek. Svůj sekací um budete moci sledovat v různorodých žebříčcích.

Fruit Ninja má opravdu povedenou grafiku, vše je naprosto reálné – včetně rozpláclých vnitřků plodů na zdi. Vše je doplněno o skvělou zvukovou kulisu, která způsobí, že po dohrání budete zaručeně mít na nějaký ten pomeranč chuť. Kdoví, třeba Fruit Ninja způsobí revoluci ve výživě mladistvých!

Fruit Ninja je hra, která za dvacku opravdu stojí. Nebudete ji pravděpodobně hrát hodiny a hodiny v jednom kuse, ale občas a s chutí. Myslím, že sekání do melounů vás jen tak neomrzí. Jediná škoda je, že zde není více možností – ovšem to by se mělo změnit s příštím updatem. Pokud váš zaujal koncept hry, mohla by se vám líbit také již dříve recenzovaná česká hra Samurai.

Hodnocení: 85%

Fruit Ninja – AppStore link

Fruit Ninja HD – AppStore link

Předchozí článek

iPhone vs Android: kto má väčší podiel na trhu?

Následující článek

Carcassonne: slavná desková hra nyní i pro iPhone

Související články