iPhone: pouzdro umožňující bezdrátové platby

Korejský operátor KT bude nabízet obaly umožňující iPhonu 4 využívat služeb NFC.

Zatím to nevypadá, že by iPhone měl podporovat technologii NFC (Near Field Communication), umožňující bezdrátovou komunikaci na krátkou vzdálenost. Jihokorejský mobilní operátor KT však oznámil plány poskytovat jejich vlastní službu NFC spolu s pouzdrem na iPhone. Obal pro iPhone 4 se nazývá iCarte a je vyvíjen kanadskou společností jménem Wireless Dynamics.

Tento NFC obal umožní zákazníkům KT používat iPhone 4 jako jejich digitální peněženku. Služba operátora KT také zahrnuje předplacenou tranzitní kartu, takže uživatelé mohou použít iPhone s NFC obalem jako jejich způsob platby dopravy. Očekává se, že kreditní společnosti operující v Jižní Koreji začnou s touto službou spolupracovat příští měsíc. Samotná firma KT očekává integrovanou podporu NFC v iPhonu v příštím roce.

Zdroj: NFC Times

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Apple Store: Česká republika už má oficiální online obchod

Následující článek

Roads of Rome: získejte v této strategii ruku Caesarovy dcery

Související články

Penultimate: oblíbený a podařený zápisník pro iPad

Penultimate je synonymem sešitu na iPadu. Nebo aspoň nějak tak by se dala tato aplikace charakterizovat. Když Penultimate poprvé zapnete, objeví se vám tutoriálový sešit, který vás provede ovládáním samotného programu. Pokud již máte zakoupenou nějakou aplikaci z iWork od Applu, tak tento tutoriálový postup nejspíš znáte. A podobností s iWork (zejména s Pages), je tu více. Například zobrazení sešitu v Penultimate je dost podobné těm, jako to mají Pages.