iPhone: pouzdro umožňující bezdrátové platby

Korejský operátor KT bude nabízet obaly umožňující iPhonu 4 využívat služeb NFC.

Zatím to nevypadá, že by iPhone měl podporovat technologii NFC (Near Field Communication), umožňující bezdrátovou komunikaci na krátkou vzdálenost. Jihokorejský mobilní operátor KT však oznámil plány poskytovat jejich vlastní službu NFC spolu s pouzdrem na iPhone. Obal pro iPhone 4 se nazývá iCarte a je vyvíjen kanadskou společností jménem Wireless Dynamics.

Tento NFC obal umožní zákazníkům KT používat iPhone 4 jako jejich digitální peněženku. Služba operátora KT také zahrnuje předplacenou tranzitní kartu, takže uživatelé mohou použít iPhone s NFC obalem jako jejich způsob platby dopravy. Očekává se, že kreditní společnosti operující v Jižní Koreji začnou s touto službou spolupracovat příští měsíc. Samotná firma KT očekává integrovanou podporu NFC v iPhonu v příštím roce.

Zdroj: NFC Times

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Apple Store: Česká republika už má oficiální online obchod

Následující článek

Roads of Rome: získejte v této strategii ruku Caesarovy dcery

Související články

Things pro iPhone: recenze oblíbeného GTD manažera (1. část)

Things je jedna z nejznámějších GTD (Getting things done) aplikací. A to jak na iPhone, tak i na iPadu či na Macu. Proto jsme se rozhodli, že vám přineseme krátký čtyřdílný seriál, který postupně zrecenzuje tuto aplikaci skrz všechny 3 platformy a nakonec zrecenzujeme Things jako celek. Jako první jsme se samozřejmě rozhodli začít od nejmenšího - tudíž verzí pro iPhone (či iPod touch).