Roads of Rome: získejte v této strategii ruku Caesarovy dcery

Recenze hry Roads of Rome, ve které se vydáte na pouť skrze římské impérium, abyste pomohli generálu Victoriovi postavit cestu, a získat tak ruku Caesarovy dcery Julie.

Generál Victorius byl tím nejlepším, co mohlo antickou římskou říši potkat – pro svou zem již dokázal vyhrát tolik bitev, že je ani nedokázal spočítat, a díky tomu byl tak slavný, že po něm tajně toužila snad každá římská žena. Jenže ta jediná, do které se Victorius tajně zamiloval, byla Caesarova dcera Julia. Caesar však nechtěl, aby si jeho krásná dcera vzala nějakého “obyčejného” vojáka, a tak vymyslel Victoriovi těžký úkol, který ho měl udržet mimo Řím tak dlouho, aby na něj Julia zapomněla.

Vaším úkolem v této strategii, které se svým principem silně podobá námi již recezované hře Jack of All Tribes, bude samozřejmě pomoci Victoriovi splnit jeho obtížný úkol – a to co nejrychleji, aby se mohl brzy vrátit ke své milované Julii. Tím úkolem bude postavit cestu skrze celé římské impérium (které, jak určitě všichni víme z milovaného dějepisu, nebylo úplně malé), aby se k římským vojákům a osadám rychleji dostávaly zásoby.

Nebudete na to ale samozřejmě sami – k dospozici vám budou svižní pracovníci, které budete snad jako v každé strategii podle svého uvážení vysílat, aby udělali tamto či ono. Pro stavbu cesty bude samozřejmě potřeba velká spousta surovin, a tak bude součástí každého levelu (ve hře je jich celkem 40) nejprve budování zázemí, poté produkce surovin a teprve následně stavba.

A aby to nebylo tak jednoduché, Caesar vás mimo jiné pověřil také tím, abyste mu přinesli veškeré cenné předměty, které na své cestě najdete – kromě stavby cesty se budete tedy ještě pachtit za schovanými krystaly či runami, na jejichž nalezení budete muset vynaložit nemalé prostředky.

Neobydlenou přírodu (nebo spíše divočinu) bude totiž třeba nejprve trošku zcivilizovat, abyste byli schopní se vůbec dostat tam, kam potřebujete. A tak se těšte na neustálé odklízení zavazejících klád, kamení či hromad ledu a sněhu.

K dispozici bude zhruba pět až šest staveb – převážně doly a další produkční domky, které budou produkovat jídlo, dřevo, kamení a zlato. Každá budova se dá samozřejmě několikrát vylepšit, a tak je zde poměrně velký prostor pro vaši vlastní strategii. Pokud vám nebudou stačit vaše doly, není problém si potřebné suroviny natěžit v přírodě – ale pozor, mají tendenci se brzy vyčerpat.

Jak jsem se dočetl, není samotná hra Roads of Rome žádnou novinkou – verze pro iPad je pouze jakousi “předělávkou”. Sám jsem minulé verze nehrál, a tak nemůžu porovnávat, nicméně u iOS verze mě trošku mrzí nepříliš propracovaná grafika, občasná monotónnost (úkoly jsou pořád stejné a prostředí často taky, což hru občas činí trošku nudnou) a také občasné bugy a neochopitelnosti – jako třeba že nemůžu rozdávat rozkazy “do fronty” a musím čekat, až se mi všichni dělníci vrátí do základny.

Je to škoda, protože kdyby vývojáři vychytali tyto neduhy, šlo by o velice povedenou strategii, kterou bych pravděpodobně dohrál jedním dechem. Takto jsem se zasekl zhruba v půlce hry a už nemám motivaci hrát dál. Pokud byste si vybírali mezi Roads of Rome a již výše zmíněnou hrou Jack of All Tribes, určitě vám doporučím druhou zmíněnou. Jinak dávám 65%. Hru jsem hrál ve verzi 1.02.

Roads of Rome HD – 2,39€ / Free verzeApp Store link (iPad)

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iPhone: pouzdro umožňující bezdrátové platby

Následující článek

Wikipanion: skvělý prohlížeč Wikipedie zdarma

Související články

Tip: Otáčení mapy podle kompasu

iPhone 3Gs mimo zrychlení nabídl také kompas. Spousta lidí ovšem neví, jak ho použít nebo má za to, že ho využijí jen některé z drahých navigací. Kompas ovšem používá i předinstalovaná aplikace Mapy!