2 miliony pokuta

Apple v Brazílii čelí pokutě za absenci nabíječky u iPhonu

V září Apple představil nové modely iPhonu, řadu 12. Spolu s tím také bylo oznámeno zlehčení prodejního balení o adaptér do zásuvky. Tento krok firma schovává za snížení uhlíkové stopy, avšak všichni víme, že to není jen černobílé. Brazilským úřadům ale v prosinci 2020 došla trpělivost a rozhodli se Apple pokutovat.

2 miliony dolarů. Tolik musí Apple v Brazílii zaplatit za absenci nabíječky v iPhone balení. Rozhodl tak tamní úřad pro ochranu spotřebitelů a pobídl Apple k podání vysvětlení. Firma si však stále stojí za svým rozhodnutím a opakovaně tento krok vysvětluje tím, že většina zákazníků již nabíječku na iPhone má.

Mimo to se brazilským úřadům nelíbí zavádějící prezentace vodě odolnosti iPhonů. Ty mají podle Applu vydržet až půl hodiny v hloubce šesti metrů. Když však svůj iPhone nechtěně utopíte (i za daných podmínek), Apple odmítá reklamaci, i když jej máte stále v záruce. Je sice pravda, že podobnou strategii volí i jiní výrobci, avšak na ty si úřad pro ochranu spotřebitelů v Brazílii zatím neposvítil.

Momentálně se čeká na oficiální vyjádření Applu, který se může buď odvolat na vyšší autority nebo přistoupit na pokutu ve výši 2 milionů amerických dolarů.

Zdroj: MacRumors

Předchozí článek

Apple chce rozšířit virtuální realitu ponožkami se zpětnou vazbou

Následující článek

Apple podporuje Světový den vody obnoveným závazkem k udržitelnému využívání vody

Související články

Velké změny: Apple opouští Scott Forstall a John Browett

Apple včera večer zveřejnil tiskovou zprávu, která k velkému překvapení informuje o odchodu senior víceprezidenta Scotta Forstalla, který do současnosti vedl iOS divizi, a také Johna Browetta, ředitele maloobchodního prodeje. Pracovní úkoly, které tito manageři vykonávali, si rozdělí ostatní členové představenstva Jony Ive, Bob Mansfield, Eddy Cue, Craig Federighi a Tim Cook.
Číst více

Apple chce, abyste se mohli dotýkat a cítit věci v AR nebo VR

Digitální prvky v reálném světě prostřednictvím Apple Vision Pro nestačí vidět, Apple chce uživatelům poskytnout kompletní smyslový zážitek. Nově udělený patent se zdá být dalším patentem, který odhaluje, že Apple zkoumá chytré prsteny, jako je takzvaný „ Apple Ring“. Přichází po nedávných zvěstech, že takový prsten je na spadnutí a že Apple stále více tlačí na výrobu nositelných zařízení.