Major Mayhem: střílečka, která bude bavit každého

Pokud hledáte střílečku, u které nemusíte přemýšlet, Major Mayhem vám nesmí uniknout. Jako bonus má hezkou grafiku a skvělou hratelnost.

Pokud hledáte střílečku, u které nemusíte přemýšlet, Major Mayhem vám nesmí uniknout. Jako bonus má hezkou grafiku a skvělou hratelnost.

A proč se nemusí u Major Mayhem přemýšlet? Většinu věcí dělá hra za vás, takže si užijete jen samotnou akci a opravdu hodně střílení.

Vrtulník vysadí hlavního hrdinu na bojišti a ten sám utíká směrem doprava, kde za pár minut střílení mise skončí. Po chvilce běhu se hrdina zastaví za překážkou a v tu chvíli uvidíte nepřátele, které musíte zničit. Až teprve teď se musíte dotknout obrazovky, tedy spíše nepřátel na ní. Pomocí tapnutí totiž vystřelíte. Nepřátelé střílí také, ale ne všechny střely hlavního hrdinu zraní. Pouze červeně zbarvená střela v blikajícím kruhu vás může zranit a ubrat vám kus výstroje z celkem tří životů. Pokud totiž váš voják střílí, je v ohrožení a tyto červené střely ubírají životy. Pokud přestanete střílet, je schovaný a nic mu neublíží. Po čase se přidá i střílení za běhu a překážky. Překážkám a střelám se při běhu vyhnete tapnutím dvou prstů na obrazvku, nebo pomocí tlačítka “Jump” a tím samozřejmě vyskočíte.

Občas budete moci zachránit bláznivého vědce a za to získáte chybějící život, nebo další bonusy. Bonusy na určitý čas jako Robocop, zpomalení času, rychlé střílení apod. Při hře budete plnit různé achievementy, které budou obsahovat zabití několik nepřátel, zničení sudů, střílení do terčů apod. Po jejich splnění bude voják povýšen. Game Center achievementy jsou zvlášť a obsahují ještě další úkoly.

Hra obsahuje celkem 4 herní módy. Klasickou kampaň s misemi, časovanou bombu, arkádu a přežití. Všechny jsou vcelku dobré, ale mise v kampani jsou to nejzábavnější. Čekají na vás 3 herní prostředí (tropické, městské a pouštní) a každé z nich obsahuje celkem 45 misí. Úspěch v jednotlivých misích je oceněn medailovými hvězdami a mincemi. Za mince si můžete koupit nové zbraně, bonusy a oblečení. Výběr zbraní je opravdu pestrý a těšit se můžete na pistole, brokovnice, samopaly, raketomety a další. Každá zbraň má jinou kadenci a účinnost. Díky oblečení budete moci převléknout hlavního hrdinu do pískové výstroje, růžových šatů, nebo třeba chlapských bikin.

V celkovém hodnocení musím jen chválit. Při krásném grafickém zpracování a hratelnosti nebudete myslet nad ničím jiným. Hra se neseká, nepadá a jediné, co budete nastavovat, je hlasitost. Přítomnost žebříčků a achievementů s podporou Game Center je samozřejmostí. Hra je iOS universal a to nejlepší je, že je zdarma. Ovšem i jako placenou bych vám ji doporučil.

Cover Art

Major Mayhem

[adult swim]

Category: Games

Updated: 11 Jul 2012

Game Center

73 comments
  1. Nejlepší. Už jsem dohrál. A hraji stále. :)Doporučuji automatic sniper.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Rozhovor s ženou, která namluvila Siri

Následující článek

Apple představí iPhone 5 již 12.září

Související články