Nový OLED iPad Pro bude pravděpodobně stát stejně jako MacBook Pro

Nová zpráva o dodavatelském řetězci tvrdí, že modely iPad Pro od Applu pro rok 2024 s OLED obrazovkami budou stát až o 80 % více než aktuální verze. Po své stávající únorové zprávě, že chystaný iPad Pro s OLED displejem bude dražší, The Elec nyní říká, že jeho průmyslové zdroje tvrzení podpořily. Konkrétně 11palcový iPad Pro s OLED displejem je údajně o 80 % dražší než současná generace. Tvrdí se, že tento model bude začínat na 1500 dolarech. 12,9palcová edice, kterou The Elec soustavně označuje jako 13palcový model, je prý o 60 % dražší. Začínat bude na trhu na 1 800 dolarech, měl by stát v přepočtu tedy něco přes 40 tisíc korun.

Přiměřené zvýšení ceny?

Podle The Elec jsou její průmyslové zdroje rozděleny v reakci na potenciální ceny. Publikace shrnuje lidi ve prospěch ceny a říká, že jde o „přiměřené zvýšení i když vezmeme v úvahu, že jde o produkt Apple s věrnými zákazníky“.

Zdroje argumentující proti tomuto kroku však shrnují, že „iPad není tak loajální jako iPhone a má mnoho alternativ, takže bude obtížné udržet stávající prodeje iPad Pro na současné cenové úrovni.

Apple údajně jedná o cenách s výrobci LG Display a Samsung Display. Nikdo se ke zprávám nevyjádřil.

Elec má špatnou reputaci pro předpovídání plánů Applu, ale mnohem silnější reputaci má pro své průmyslové zdroje. V tomto případě je také pravděpodobné, že je tvrzení o zvýšení ceny správné, protože Apple chce na iPadu Pro dvě vrstvy OLED místo jedné.

Pokud je to správné, modely OLED iPad Pro budou stát více než některé edice MacBooků. Apple však údajně zvažuje i OLED obrazovky pro MacBook Pro v roce 2026.

Předchozí článek

Britská policie byla šokována objevením taseru převlečeného za iPhone

Následující článek

Apple chce, aby bylo možné ovládat všechna jeho zařízení snadno i gesty

Související články