iPhone 3GS: fotky rozebraného přístroje

Dnes vám ukážeme fotky iPhone 3GS, které pořídil server phoneWreck. Server často studuje telefony “zevnitř” a také nový iPhone 3GS samozřejmě důkladnému rozebrání neuniknul. Obrázky rozebraného přístroje i s popiskama najdete v článku.

3Gs_unboxing

Obsah balení vypadá poněkud “chudě”. V balení naleznete nabíjecí adaptér (na obrázku US verze), sluchátka a USB kabel. Za cenu, za který se telefon prodává, by mohl Apple přibalit alespoň dock stojánek. Řekl bych, že Apple si už trochu “vychoval” své zákazníky, kteří nějaké “nadstandartní” příslušenství v základním balení ani moc nečekají (k Macbookům se také nedává už téměř nic “navíc”).

3Gs_explode

Na tomto obrázku je telefon již rozebraný na “prvočinitele”. Zleva přední kryt telefonu, display, základní deska (logic board), baterie a zadní kryt telefonu. Jen si dovolím malou vsuvku. Kolega upustil svůj iPhone 3G na zem a s lítostí zjistil, že mu prasklo přední sklo. Oprava, tj. výměna předního krytu za nový, byla za 2,5 tisíce Kč.

Logic11Na tomto obrázku je samotný logic board (chcete-li základní deska telefonu). Jak iPhoneTips již publikoval, procesor nového iPhonu se značně vylepšil oproti modelu 3G.Největší hardwarový posun přinesla změna výrobní technologie z 90nm na 65nm, což zapříčinilo menší zahřívání samotného procesoru, díky čemuž si v Applu mohli dovolit procesor 3GS nataktovat na pěkných 600MHz (oproti 412MHz verze 3G). Zejména tato modernizace přinesla ono zrychlení oprot modelu 3G.

Logic1

Na druhé straně logic boardu je nový combo chip Broadcom (BCM4325), který má na starosti bezdrátový přenos dat 802.11a/b/g a Bluetooth 2.1 (+EDR a FM). V modelu 3G byl použit Marvel chip, takže i v tomto ohledu byl iPhone 3GS modernizován. Dále se v novém modelu objevil také chip  Asahi Kasei – AK8973, který umožňuje používání nového modelu jako kompas.

batteryoff-1024x768

Následné smontování přistroje, jak vidíte, proběhlo úspěšně a nám nezbývá než poděkovat phoneWreck za pěkné fotky.

130 comments
  1. jojo, to bylo v době, kdy jsem deal extreme ještě neznal. nyní se tam dají sehnat opravdu super věci 😉

  2. jojo, to bylo v době, kdy jsem deal extreme ještě neznal. nyní se tam dají sehnat opravdu super věci 😉

  3. Kolega si mohl na aukru koupit za cca. 1000 Kč přední kryt a vyměnit si ho sám. 🙂

  4. Kolega si mohl na aukru koupit za cca. 1000 Kč přední kryt a vyměnit si ho sám. 🙂

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iPhone 3GS: český a slovenský manuál ke stažení

Následující článek

Pocket God: epizoda 23 - Bait Master

Související články

Race After 1977: Adrenalinové závody se skvělou grafikou

Máme pro vás tip na novou závodní hru, která se před několika dny objevila v App Store. Race After 1977 se odehrává v post-apokalyptickém světě, kde na vás čeká 10 různých tratí rozdělených do pěti prostředí. Hra nabízí velmi pěknou 3D grafiku s detailními texturami prostředí a vozidel, navíc nechybí celá řada efektů, které zážitek z hraní ještě více umocňují.