Granny Smith: čilá babička chce zpět svoje jablka v zábavné arkádě

Pokud někdo babičce ukradne ze zahrady jablka, babička se pěkně se rozzuří a zloděje jede chytit na kolečkových bruslích. Tak se dá shrnout zábavná arkáda Granny Smith.

Pokud někdo babičce ukradne ze zahrady jablka, babička se pěkně se rozzuří a zloděje jede chytit na kolečkových bruslích. Tak se dá shrnout zábavná arkáda Granny Smith.

Herní princip je opravdu jednoduchý. Musíte se dostat z bodu A do bodu B. Babička jako hlavní postava automaticky zrychluje a snaží se předhonit zloděje, který jí ukradl jablko. Jablka jsou po cestě celkem tři a vy je musíte sebrat dříve, než to udělá rychlý zloděj. Po cestě jsou rozmístěny různé překážky, nástrahy, skoky, jámy a další. Vyhnout se jim můžete pomocí tlačítka skoku. A podle toho, jak dlouho budete tlačítko držet, tak dlouho se bude babička podle osy otáčet, aby mohla dopadnout opět na nohy. Chce to chvíli cviku, ale rozhodně se to po pár levelech bez problémů naučíte. Pokud však spadnete špatně a babička nedopadne na nohy, ztratíte doposud nasbírané mince, takže pozor! Druhým ovládacím prvkem je zavěšení se pomocí hole. Někde v každé úrovni budou totiž propasti a jiné díry, přes které se musíte dostat. Nad nimi budou natažené různé dráty a vy se jich pomocí hůlky můžete chytnout. Po několika odehraných levelech se ve hře objeví ještě baseballový míček, který můžete vrhat před sebe a rozbíjet tak různé překážky.

Prvním cílem každého levelu je dostat se před zlodějem pro každé jablko a pak do cíle. Jablka jsou něco jako hvězdičky pro každý level, získat můžete maximálně 3. Kromě jablíček, které zloděj babičce ukradl, budete sbírat i mince. Za mince si následně můžete pořídit bonusy pro hru. Lze nakoupit helmu pro ochranu babičky před pádem, banány pro uklouznutí zloděje a již zmíněný míček na prorážení překážek.

Hra obsahuje dvě úrovně, Normal a Hard. Jak postupujete hrou, odemknou se vám i další postavičky. Místo babičky budete tedy moci honit zloděje i s babičky pejskem, dědou Stanleym, nebo postavičkou ze hry Sprinkle, Ouiem. Pokud nechcete čekat, lze si postavy zakoupit za mince. Poslední postava, Ouie, se však odemkne až po dokončení všech levelů se 3 jablky. Celkem se v současné verzi hry prokousáváte 4 úrovněmi, z nichž každá má kolem 15-ti levelů. O zábavu tedy máte postaráno. V dalších updatech hry se zřejmě dočkáme i dalších úrovní.

Hrou provází docela zajímavá hudba, která však může po 20-ti odehraných levelech lézt na nervy. Naštestí zvukové efekty dokáží z tohoto stereotypu vysvobodit. Moc pěkná je grafická stránka hry. Vše je propracované a jednotlivé animace jsou krásné. Ovládání se naučíte během chvíle, další chvíli ho budete pilovat a pak už se jen budete soustředit na jednotlivé levely. Hra mi přijde jako naprosto vyvážený a zábavný průměr. Úplně nenadchne, ale ani neurazí. Hra určitě není pro každého, ale své fanoušky si určitě najde. Za 45 korun dostanete iOS universal hru pro iPad i iPhone. Pokud stále váháte, vyzkoušejte nejdříve free verzi a když vás chytne, investujte do plné verze.

Granny Smith – App Store Link – FREE
Granny Smith – App Store Link – 1,79€

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Recenze: SwitchEasy NUDE pro iPhone 5 & SwitchEasy CoverBuddy pro iPad mini

Následující článek

Trigger Fist: Counter-Strike pro iOS

Související články