iPhone 12 mini: Proč by Apple neměl rušit svůj kompaktní telefon?

Trend pro větší telefony dominuje na trhu smartphonů již několik let, ale Apple i v roce 2020 uvedl na trh úžasný 5,4-palcový iPhone 12 mini. Říká se, že to bude první a poslední kompaktní model svého druhu. Bylo oznámeno, že společnost plánuje ukončit výrobu iPhonu mini ve druhém čtvrtletí roku 2021, což je pro mnohé velmi smutná zpráva. Proč by Apple neměl zrušit výrobní linku pro iPhone mini?

Ne každý chce velký telefon

Ne každý chce masivní telefon. Podle zprávy Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) připadá na iPhone 12 mini 6 procent z prodeje iPhone v období od října do listopadu 2020. Ale – i když tato zpráva není oficiálními údaji od společnosti Apple – je to stále možných 6 procent a když mluvíte o prodeji iPhonu, je to stále spousta zařízení a spousta lidí, kteří chodí s pěkným vybavením iPhonu 12 mini v jejich kapsách.

Je dokonalý

iPhone 12 mini je dokonalý. Kompaktní, super roztomilé zařízení má stejný výkon jako zbytek sady iPhone 12, včetně modelů Pro, takže ti, kteří chtějí menší zařízení, nemusí dělat kompromisy.

Přešli jsme z iPhone 11 Pro na iPhone 12 mini a není tu den, který by postrádal větší obrazovku. Ano, chybí nám prémiovější povrch Pro a objektiv teleobjektivu byl také užitečný, ale na menším zařízení je něco velmi osvěžujícího. Mini je opravdovým potěšením držet v ruce a schopnost dělat věci snadno jednou rukou je fantastické. Je to tak lehké a pohodlné, že bychom se upřímně ani nechtěli vrátit k většímu zařízení.

Je nostalgický

Malé telefony jsou nostalgické. Vrací nás zpět do doby, kdy světu vládly modely Nokia 3310 a Motorola Razer. Obě tato zařízení se vracejí s novou technologií – dotykovými obrazovkami a skládacími obrazovkami – o desítky let později, takže je tu určitě argument pro iPhone mini, který také plní část nostalgické kvóty, ale na praktičtější úrovni.

Méně nám padá

iPhone 12 mini upustíme mnohem méně než předchozí větší telefony, které vlastníme. Prostě nám lépe padne do ruky. iPhone mini je jednoduše ovladatelnější. Navíc vám při chůzi nestáhne džíny, protože není tak těžký, takže je to také výhra.

Dobrá cena

Je to stále spousta peněz, ale „mini“ název odkazuje na jeho velikost a ne na jeho specifikace, takže platíte méně než za většinu vlajkových lodí, protože je menší, ne proto, že je méně výkonný. Za tyto peníze získáte přesně stejné specifikace jako větší iPhone 12. Stejná kamera, stejný výkon, stejné možnosti ukládání, stejné možnosti barev, stejný design, stejná úroveň hydroizolace.

Možnost

Když společnost Apple uvedla telefon na trh, Greg Joswiak, senior viceprezident společnosti Apple pro celosvětový marketing, řekl: „iPhone 12 a iPhone 12 mini posouvají design na novou úroveň v novém provedení, které je stejně krásné, jako je trvanlivé a pro zákazníky je snadnější než kdy jindy najít perfektní iPhone, který odpovídá jejich životnímu stylu. “

I když je to samozřejmě marketingová diskuse, tvarový faktor iPhonu 12 mini je podle našich zkušeností odolný a dává zákazníkům výběr a to je to, co se nám na nich nejvíce líbí: tato možnost volby.

Předchozí článek

iPhone 13 možná bude mít ultra široký fotoaparát pro lepší snímky při slabém osvětlení

Následující článek

Analytik říká, že Apple může být největší hrozbou Tesly

Související články