iPhone 16 Pro bude dosud největším iPhonem, poměr stran se prý změní

iPhone 16 Pro bude nejen větší, ale bude mít také nový poměr stran, díky čemuž bude smartphone vyšší než iPhone 15 Pro a dřívější generace. Spekulace o modelech iPhone 16 Pro z velké části pokrývají displej zařízení s tvrzením, že bude větší než iPhone 15 Pro a jeho předchůdci. I když bude údajně větší, může se také zdát, že se bude mírně lišit, pokud jde o poměr stran.

Jak se velikost displejů změní?

V tweetu pro své placené předplatitele nabízí Ross Young z Display Supply Chain Consultants „iPhone Display Roadmap“ s podrobnostmi o tom, co se považuje za displeje používané v iPhonech 15, iPhone 16 a iPhone 17 a také v modelech Pro.

Pro iPhone 16 Young pokračuje ve vyprávění o větších displejích, na 6,27 palcích a 6,86 palcích pro varianty Pro a Pro Max, ale zahrnuje také poměr stran. Zatímco u modelů iPhone 13 až iPhone 15 a iPhone 16 je to 19,5:9 , verze Pro iPhone 16 budou mít poměr stran 19,6:9.

Young již dříve tweetoval o tom, že velikost displeje se mírně zvětší, aby bylo možné začlenit do krytu nové kamerové systémy. Je pravděpodobné, že změna obrazovky také umožní společnosti Apple změnit poměr stran.

Pro spotřebitele by to teoreticky mělo vyústit ve zdánlivě delší a užší iPhone, i když jen nepatrně.

Plán také říká, že modely iPhone 16, které nejsou Pro, budou stejné jako protějšky iPhone 15, včetně pilulky místo zářezu, zadní desky LTPS a velikosti obrazovky 6,12 palce a 6,69 palce.

Pro generaci iPhone 17 získají modely Pro údajně „Under panel Face ID + Hole“. Mezitím verze, které nejsou Pro, získají základní desku LTPO a podporu ProMotion.

Předchozí článek

Apple nemá problém s věrností u smartphonů, ale Google ano

Následující článek

Apple a Google potvrzují, že se na ně vztahuje nový zákon EU

Související články

iPhone 5: zakřivené sklo a osmimegapixelová kamera?

Blíží se WWDC 2011 a s ním i jistá očekávání fanoušků Apple o nově oznámených produktech či jiných novinkách. I přesto, že samotný Apple na pozvánce uvadí pouze novinky ohledně samotných úprav či nových verzí operačních systémů (Mac OS X Lion či iOS 5), mnoho z nás jistě stále věří, že se dočkáme i oznámení iPhone 5.