iPhone 16 Pro bude dosud největším iPhonem, poměr stran se prý změní

iPhone 16 Pro bude nejen větší, ale bude mít také nový poměr stran, díky čemuž bude smartphone vyšší než iPhone 15 Pro a dřívější generace. Spekulace o modelech iPhone 16 Pro z velké části pokrývají displej zařízení s tvrzením, že bude větší než iPhone 15 Pro a jeho předchůdci. I když bude údajně větší, může se také zdát, že se bude mírně lišit, pokud jde o poměr stran.

Jak se velikost displejů změní?

V tweetu pro své placené předplatitele nabízí Ross Young z Display Supply Chain Consultants „iPhone Display Roadmap“ s podrobnostmi o tom, co se považuje za displeje používané v iPhonech 15, iPhone 16 a iPhone 17 a také v modelech Pro.

Pro iPhone 16 Young pokračuje ve vyprávění o větších displejích, na 6,27 palcích a 6,86 palcích pro varianty Pro a Pro Max, ale zahrnuje také poměr stran. Zatímco u modelů iPhone 13 až iPhone 15 a iPhone 16 je to 19,5:9 , verze Pro iPhone 16 budou mít poměr stran 19,6:9.

Young již dříve tweetoval o tom, že velikost displeje se mírně zvětší, aby bylo možné začlenit do krytu nové kamerové systémy. Je pravděpodobné, že změna obrazovky také umožní společnosti Apple změnit poměr stran.

Pro spotřebitele by to teoreticky mělo vyústit ve zdánlivě delší a užší iPhone, i když jen nepatrně.

Plán také říká, že modely iPhone 16, které nejsou Pro, budou stejné jako protějšky iPhone 15, včetně pilulky místo zářezu, zadní desky LTPS a velikosti obrazovky 6,12 palce a 6,69 palce.

Pro generaci iPhone 17 získají modely Pro údajně „Under panel Face ID + Hole“. Mezitím verze, které nejsou Pro, získají základní desku LTPO a podporu ProMotion.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek

Apple nemá problém s věrností u smartphonů, ale Google ano

Následující článek

Apple a Google potvrzují, že se na ně vztahuje nový zákon EU

Související články

Nový iPhone 4: Apple ztratil prototyp, máme první informace!

Do redakce internetovému magazínu Gizmodo se se dostal prototyp neznámého zařízení, který svým designem velice nápadně připomíná vylepšený iPhone, součástky přístroje na sobě nesou značky Apple a podobná konstrukce doposud nebyla v jiném přístroji k vidění. Apple se dokonce neoficiálně vyjádřil ve smyslu, že skutečně prototyp nového iPhone ztratil a chce ho zpět! Zní to slibně, co říkáte? Všechny novinky a informace o novém iPhone 4 najdete v našem článku.