iPhone 13 možná bude mít ultra široký fotoaparát pro lepší snímky při slabém osvětlení

Velmi kvalitní fotoaparát je jedním z mnoha důvodů, proč jsou iPhony tak populární, fanoušky tedy pochopitelně zajímá, jak na tom budou modely, které letos nově uvidíme. O čtyřech modelech Apple iPhone 13, které mají dorazit ve druhé polovině roku 2021, se říká, že by měly přijít s vylepšeným ultra širokým objektivem fotoaparátu.

Podle analytiků z Barclays, Blayna Curtise a Thomase O’Malleyho, budou mít modely iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max ultra široký senzor se širší clonou f / 1,8.

Lepší focení při slabém osvětlení

Všechny modely iPhone 12 mají v současné době ultra širokoúhlý objektiv s clonou f / 2,4, takže modely iPhone 13 by měly být mnohem lépe vybaveny pro fotografování při slabém osvětlení, pokud mají analytici pravdu, přičemž širší clona umožňuje více světla.

Zvěsti podporují předchozí zprávu analytika společnosti Apple Ming-Chi Kuo, který v listopadu 2020 tvrdil, že k modelům iPhone 13 přichází upgradovaný ultraširokoúhlý objektiv fotoaparátu s clonou f / 1,8, ačkoli specifikoval spíše modely Pro než všechny čtyři. Kuo uvedl, že všechny čtyři modely místo toho uvidí upgrade v roce 2022.

Analytici společnosti Barclays dále uvedli, že iPhone 13 Pro přijde s upgradovaným teleobjektivem z iPhone 12 Pro Max, čímž se modely Pro přizpůsobí specifikacím.

Očekává se, že modely Apple iPhone 13 – nebo modely iPhone 12S, jak již byly zmíněny – dorazí někdy v září 2021.

Zvěstí ohledně nové série modelů iPhone 13 je mnoho. Očekává se, že velikosti displejů zůstanou stejné jako u modelů iPhone 12 a uvádí se, že funkce stabilizace senzoru iPhone 12 Pro Max přijde k více modelům.

Předchozí článek

Apple zainvestuje 3,6 miliardy do společnosti Kia za účelem výroby 100 000 „automobilů Apple“ ročně

Následující článek

iPhone 12 mini: Proč by Apple neměl rušit svůj kompaktní telefon?

Související články