Apple se stává první společností na světě s tržní kapitalizací 3 biliony dolarů

O potenciálu Applu už nelze pochybovat. Apple má nyní tržní kapitalizaci 3 biliony dolarů a stal se vůbec první veřejně obchodovanou společností na světě, která překročila tuto hranici. Cena akcií společnosti v pondělí ve 13:46 východního času krátce dosáhla 182,86 USD v intradenním obchodování. Vynásobení této ceny akcií počtem akcií v oběhu má za následek tržní ocenění přes 3 biliony dolarů – to je více než ekonomika Spojeného království.

Neuvěřitelný růst akcií

Akcie Applu od začátku roku 2020 vzrostly asi o 41,26 %. Dne 7. prosince však analytička Morgan Stanley Katy Huberty tvrdila, že akcie společnosti jsou podhodnocené, a zvýšila svůj cíl Applu na 200 dolarů. Poté, co Hubertyho cílová cena vzrostla, akcie Applu vzrostly o 5,52 % jen v ten den.

Cena akcií Applu v pondělí během vnitrodenního obchodování prudce vzrostla.

Huberty ve své poznámce uvedla, že cena akcií Applu neodráží připravované inovace, jako je platforma AR/VR nebo dlouho zvěstované „Apple Car“. Kromě toho uvedla, že výkon iPhone a App Store signalizoval pro společnost v krátkodobém horizontu pozitivní vývoj. Technologický gigant z Cupertina byl úplně první společností, která v roce 2020 překonala tržní hodnotu 2 bilionů dolarů.

Ještě před Hubertyho poznámkou byla cena akcií Applu na vzestupu. Ještě v listopadu akcie Applu uzavřely na rekordním maximu kvůli pověstem o vývoji „Apple Car“. Předpokládá se, že společnost je uprostřed cyklu upgradu iPhone vedeného iPhonem 12 a iPhonem 13. Ve stejné době, jako Hubertyho poznámka, zpráva dodavatelského řetězce naznačila, že poptávka po iPhonech zůstala silná i přes omezení výroby. Tato zpráva naznačovala, že Apple požádal dodavatele, aby zvýšili výrobu, aby uspokojili silnou poptávku.

12. prosince společnost Wedbush předpověděla, že v roce 2022 bude prolomena bariéra 3 000 $, a to i přes protivětry v dodavatelském řetězci se silnými prázdninovými prodeji. Robustní „iPhone super cyklus“ a vyhlídka na „ Apple Glass“ by mohly přidat další dolary k ceně akcií a posílit její ocenění.

Společnost Wedbush si však udržela svůj 12měsíční cenový cíl ve výši 200 USD, což je stejná úroveň jako hodnota Huberty. O den později JP Morgan zvýšila svůj cenový cíl pro Apple na 210 USD s odkazem na vysokou poptávku po iPhonech očekávanou na začátku roku 2022. To byl nárůst oproti cíli 180 USD, který si stanovila v srpnu. Nyní na začátku roku 2022 se očekává, že Apple uvede na trh ještě více modelů iPhone a M1 Mac, včetně obnoveného MacBooku Air a iPhone SE, u kterého se předpokládá, že bude mít připojení 5G.

Předchozí článek

Starší telefony BlackBerry definitivně končí

Následující článek

Apple chce, aby iPhone nabíjel jiná zařízení přes sklo obrazovky

Související články