Apple se stává první společností na světě s tržní kapitalizací 3 biliony dolarů

O potenciálu Applu už nelze pochybovat. Apple má nyní tržní kapitalizaci 3 biliony dolarů a stal se vůbec první veřejně obchodovanou společností na světě, která překročila tuto hranici. Cena akcií společnosti v pondělí ve 13:46 východního času krátce dosáhla 182,86 USD v intradenním obchodování. Vynásobení této ceny akcií počtem akcií v oběhu má za následek tržní ocenění přes 3 biliony dolarů – to je více než ekonomika Spojeného království.

Neuvěřitelný růst akcií

Akcie Applu od začátku roku 2020 vzrostly asi o 41,26 %. Dne 7. prosince však analytička Morgan Stanley Katy Huberty tvrdila, že akcie společnosti jsou podhodnocené, a zvýšila svůj cíl Applu na 200 dolarů. Poté, co Hubertyho cílová cena vzrostla, akcie Applu vzrostly o 5,52 % jen v ten den.

Cena akcií Applu v pondělí během vnitrodenního obchodování prudce vzrostla.

Huberty ve své poznámce uvedla, že cena akcií Applu neodráží připravované inovace, jako je platforma AR/VR nebo dlouho zvěstované „Apple Car“. Kromě toho uvedla, že výkon iPhone a App Store signalizoval pro společnost v krátkodobém horizontu pozitivní vývoj. Technologický gigant z Cupertina byl úplně první společností, která v roce 2020 překonala tržní hodnotu 2 bilionů dolarů.

Ještě před Hubertyho poznámkou byla cena akcií Applu na vzestupu. Ještě v listopadu akcie Applu uzavřely na rekordním maximu kvůli pověstem o vývoji „Apple Car“. Předpokládá se, že společnost je uprostřed cyklu upgradu iPhone vedeného iPhonem 12 a iPhonem 13. Ve stejné době, jako Hubertyho poznámka, zpráva dodavatelského řetězce naznačila, že poptávka po iPhonech zůstala silná i přes omezení výroby. Tato zpráva naznačovala, že Apple požádal dodavatele, aby zvýšili výrobu, aby uspokojili silnou poptávku.

12. prosince společnost Wedbush předpověděla, že v roce 2022 bude prolomena bariéra 3 000 $, a to i přes protivětry v dodavatelském řetězci se silnými prázdninovými prodeji. Robustní „iPhone super cyklus“ a vyhlídka na „ Apple Glass“ by mohly přidat další dolary k ceně akcií a posílit její ocenění.

Společnost Wedbush si však udržela svůj 12měsíční cenový cíl ve výši 200 USD, což je stejná úroveň jako hodnota Huberty. O den později JP Morgan zvýšila svůj cenový cíl pro Apple na 210 USD s odkazem na vysokou poptávku po iPhonech očekávanou na začátku roku 2022. To byl nárůst oproti cíli 180 USD, který si stanovila v srpnu. Nyní na začátku roku 2022 se očekává, že Apple uvede na trh ještě více modelů iPhone a M1 Mac, včetně obnoveného MacBooku Air a iPhone SE, u kterého se předpokládá, že bude mít připojení 5G.

Předchozí článek

Starší telefony BlackBerry definitivně končí

Následující článek

Apple chce, aby iPhone nabíjel jiná zařízení přes sklo obrazovky

Související články

Černý pátek: letos 23. listopadu, tradičně ve znamení Apple produktů

Pokud v poslední době zvažujete koupi některého z výrobků Apple, máte čas do pátku tohoto týdne svou objednávku pořádně promyslet... Ptáte se proč zrovna do pátku? Protože společnost Apple každoročně v rámci tzv. Black Friday, tedy "Černého pátku", pořádá slevovou akci na své produkty. Vězte, že částka, kterou můžete ušetřit, není zanedbatelná!