Analytik říká, že Apple může být největší hrozbou Tesly

Tesla se považuje v současnosti za automobilovou společnost s největším potenciálem pro budoucí roky. Apple může být největším konkurenčním rizikem, kterému může Tesla v blízké budoucnosti čelit, uvedl v nedávném rozhovoru o pověstech „ Apple Car“ Gene Munster z Loup Ventures.

V rozhovoru s Brianem Cooleym z CNET Munster uvedl, že „je zcela jasné, že Apple má ambice postavit auto.“ Munster, spoluzakladatel a partner společnosti Loup Ventures, uvedl, že tento záměr nebyl ještě před šesti měsíci jasný.

Nyní však Munster říká, že je překvapen, že akcie Tesly nebyly negativněji ovlivněny zvěstí o vývoji „Apple Car“. Také je překvapen, že se akcie Applu kvůli tomu nezvýšily. „Myslím, že Apple je největším konkurentem Tesly,“ řekl Munster.

Bude Apple konkurentem Tesly?

Navzdory tomu Munster věří, že obě společnosti mohou na budoucím automobilovém trhu koexistovat. Apple i Tesla mají potenciál vážně ublížit stávajícím výrobcům automobilů a Munster si myslí, že „další vlna“ přepravy bude pocházet z technologického průmyslu. „To znamená, že Apple bude konkurentem společnosti Tesla, to znamená, že na to Tesla musí přijít,“ řekl Munster.

Partner Loup Ventures předpovídá, že za deset let může mít Tesla 25% podíl na globálním trhu s elektrickými vozidly. Dodává, že Apple by mohl mít 5%, 10% nebo 15% trhu.

Munster také potlačil spekulace, že by se Tesla a Apple mohly někdy sloučit, a tvrdil, že obě společnosti jsou příliš neochvějné, pokud jde o kontrolu nad jejich vlastními produkty.

Pokud jde o důvod, proč by Apple chtěl vstoupit do automobilového průmyslu, analytik říká, že jde o adresovatelný trh. „Je to řádově větší než cokoli, po čem Apple dříve šel. To, co technologickým společnostem v noci nedává spát, je růst,“ řekl.

A navzdory skutečnosti, že předchozí rozhovory mezi Apple a partnery z automobilky údajně vyprchaly, Munster věří, že to nezmění názor technologického giganta Cupertino na tuto záležitost.

„Nemáme podepsanou dohodu s žádným výrobcem automobilů, ale to nic nemění na tomto směru, kterým se Apple ubírá,“ řekl Munster.

Předchozí článek

iPhone 12 mini: Proč by Apple neměl rušit svůj kompaktní telefon?

Následující článek

Apple vyvíjí terahertzový radiační senzor pro neinvazivní monitorování glukózy

Související články

Windows Phone 7: osobní zkušenosti s přechodem z iOS

O mobilním operačním systému od Microsoft jste už určitě slyšeli, buď díky našemu představení Windows Phone 7, nebo díky masivní reklamě v posledních měsících. Mobilní telefon HTC HD7 s tímto operačním systémem jsem si rozhodl koupit a napsat mé postřehy z OS, do kterého Microsoft a nově také Nokia vkládá velké naděje. Přečtěte si jaký je přechod na WP7 z pohledu jablíčkáře!

iPhone 5: vydání je velice blízko, potvrzuje několik zdrojů

Vskutku velmi zajímavého vývoje jsme se dočkali za poslední dva dny, co se týče zjišťování data uvedení nového iPhone 5. Nové informace týkající se převážně toho, jak bude nový iPhone vypadat, jsme Vám přinesli v minulém článku. Nyní Vás ale můžeme ujistit o tom, že nový iPhone 5 je velice blízko, a pokud tomu nevěříte, máme pro Vás několik informací, které Vás o tom přesvědčí.