Rock For People 2012: festivalová aplikace je na světě

Chystáte-li se na “dospělácký” osmnáctý ročník festivalu Rock For People v Hradci Králové a nebojíte se s sebou vzít i svůj iPhone, určitě si stáhněte oficiální aplikaci, která se právě včas objevila v App Store!

Chystáte-li se na “dospělácký” osmnáctý ročník festivalu Rock For People v Hradci Králové a nebojíte se s sebou vzít i svůj iPhone, určitě si stáhněte oficiální aplikaci, která se právě včas objevila v App Store!

Loni festival vyšel vstříc mobilní verzí webu, letos datové tarify potrápíte ještě méně. Nová aplikace obsahuje všechny potřebné informace bez potřeby připojení k internetu.

Kromě abecedního seznamu kapel a programu rozděleného na dny nabízí aplikace také timeline, tedy (víceméně) přehledné znázornění koncertů, které byly, jsou a budou.

Zároveň je v aplikaci také sekce vyhrazena pouze pro aktuální události, se kterou získáte přehled o aktuálním dění mnohem rychleji. V každém ze zmíněných zobrazení je pak samozřejmě možné rozkliknutí profilu kapely s krátkým popiskem, časem vystoupení a odkazy na T-music, Google vyhledávání a YouTube.

Hlavním důvodem pro stažení ale určitě bude upozornění na akce, které jste si přidali do oblíbených. Jakmile přijde nejvyšší čas k přesunu pod pódium, aplikace vám dá vědět.

Určitě se bude hodit i mapa, která sice nebyla nijak přizpůsobena dotykovému rozhraní, i tak se s ní lze ale zorientovat. Škoda je jen to, že se na starších přístrojích (3GS a níže) z výkonnostních důvodů  zobrazuje v komprimovaném formátu JPG, a tak není dokonale čitelná při větším přiblížení. Uživatele s novějšími přístroji ale tento problém dle tvůrců aplikace nepotká.

Nechybí ale ani další důležité informace, bez internetu se tak dozvíte vše potřebné o dopravě, stravování, či třeba první pomoci.

Již jen pomyslnou třešničkou je sekce novinek, díky které budou organizátoři moci (jak sami píší) rozesílat informace o posunech v programu, blížících se autogramiádách, náhlých výkyvech počasí nebo zajímavých partnerských akcí.

Sice se najdou místa, kde by se dalo pár detailů doladit, i tak se vám ale aplikace určitě šikne: všechny potřebné informace v ní najdete a upozornění těsně před koncertem vás ušetří od potřeby neustále kontrolovat čas.

Rock For People 2012 – App Store – zdarma

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iOS tip: zámek expozice a ostření při focení

Následující článek

Composite: umělcem snadno a rychle

Související články