iOS 5: bude představen už v dubnu spolu s novým MobileMe?

Možná jste stejně jako já byli zklamáni novinkami představenými v poslední keynote. Kromě iPadu 2 se totiž nic nového neobjevilo — i když se očekávalo alespoň oznámení nového MobileMe.

Možná jste stejně jako já byli zklamáni, že v poslední keynote kromě iPadu 2 nezazněnělo nic o MobileMe, či vzdálenější budoucnosti iOS. Dle několika zdrojů se ale Apple údajně rozhodl nové pravidla MobileMe a zejména pak novinky v iOS 5 oznámí ve další keynote, a to již v dubnu!

Apple se rozhodl uspořádat novou keynote nejspíše proto, aby nějaká z nadcházejících novinek nebyla příliš zastíněna. Minulý rok navíc Apple představil iOS 4 také v dubnu, takže to zní jako logický krok. Pozvánky na událost by měly být údajně rozeslány druhý týden v dubnu.

Co se týče novinek, které by se měli v novém iOS objevit, tak zatím probíhají pouze spekulace. Nejvíce se mluví o novém notifikačním systému, který dle mnoha lidí již potřebuje změnu.

Nynější notifikace jsou podle mě opravdovým problémem. Podívejme se na příklad — máte zapnutý IM messenger s aktivovanými push notifikacemi a do toho si potřebujete číst nějaký web. Teď si ale představte, že vám budou neustále psát lidi na vašem IM messengeru. U každé nové přijaté zprávy budete muset kliknout na tlačítko zavřít, což nejspíše znáte a víte, že to není nic příjemného, ale spíše něco neskutečně otravného. Navíc stávající push notifikace Vás ani dostatečně neupozorní o všem, co jste „prošvihli“, neboť upozorní na lockscreenu jen na tu poslední notifikaci.

Co se týče nového MobileMe, tak by jsme se měli dočkat synchronizace v cloudu. To, zda bude MobileMe zdarma (o čemž se silně spekuluje), prozatím ale nikdo samozřejmě nepotrvdil

Finální verze iOS 5 by se měla objevit v červnu, stejně jako nový iPhone 5, o kterém si můžete přečíst zde.

149 comments
  1. Popravdě bych už opravdu uvítal iWork 11, na které čekám od prosince :/

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Prodej Apple iPad 2: o nový jablečný tablet je (opět) extrémní zájem

Následující článek

Bad Air Day vs. Kick Buttowski: Videorecenze dvou iPhone her

Související články

iPhone OS 4.0: Apple představil funkce nejlepšího mobilního OS

Včera večer Apple představil svůj nový operační systém, který bude v létě dostupný pro zařízení iPhone, iPod Touch a iPad. Nová verze iPhone OS 4 bude mohutně vylepšená stávající verze, které přibudou specialitky jako multitasking, vylepšený Mail, iBook store, nebo třeba nová herní sociální síť Game Center. Novinek bude celkem víc než 100, my se podíváme na ty nejvýznamnější.

Průzkum v USA: iPad snižuje prodej netbooků

Na základě průzkumu webu Retrevo můžeme vidět, že tablet iPad ukusuje netbookům podíl na trhu. Prodejní úspěchy v USA jsou obrovské a iPadu se velice daří, což se zohledňuje v těchto statiskách, kde se proti sobě utkávají hlavně netbook vs. iPad.