iOS 5: bude představen už v dubnu spolu s novým MobileMe?

Možná jste stejně jako já byli zklamáni novinkami představenými v poslední keynote. Kromě iPadu 2 se totiž nic nového neobjevilo — i když se očekávalo alespoň oznámení nového MobileMe.

Možná jste stejně jako já byli zklamáni, že v poslední keynote kromě iPadu 2 nezazněnělo nic o MobileMe, či vzdálenější budoucnosti iOS. Dle několika zdrojů se ale Apple údajně rozhodl nové pravidla MobileMe a zejména pak novinky v iOS 5 oznámí ve další keynote, a to již v dubnu!

Apple se rozhodl uspořádat novou keynote nejspíše proto, aby nějaká z nadcházejících novinek nebyla příliš zastíněna. Minulý rok navíc Apple představil iOS 4 také v dubnu, takže to zní jako logický krok. Pozvánky na událost by měly být údajně rozeslány druhý týden v dubnu.

Co se týče novinek, které by se měli v novém iOS objevit, tak zatím probíhají pouze spekulace. Nejvíce se mluví o novém notifikačním systému, který dle mnoha lidí již potřebuje změnu.

Nynější notifikace jsou podle mě opravdovým problémem. Podívejme se na příklad — máte zapnutý IM messenger s aktivovanými push notifikacemi a do toho si potřebujete číst nějaký web. Teď si ale představte, že vám budou neustále psát lidi na vašem IM messengeru. U každé nové přijaté zprávy budete muset kliknout na tlačítko zavřít, což nejspíše znáte a víte, že to není nic příjemného, ale spíše něco neskutečně otravného. Navíc stávající push notifikace Vás ani dostatečně neupozorní o všem, co jste „prošvihli“, neboť upozorní na lockscreenu jen na tu poslední notifikaci.

Co se týče nového MobileMe, tak by jsme se měli dočkat synchronizace v cloudu. To, zda bude MobileMe zdarma (o čemž se silně spekuluje), prozatím ale nikdo samozřejmě nepotrvdil

Finální verze iOS 5 by se měla objevit v červnu, stejně jako nový iPhone 5, o kterém si můžete přečíst zde.

149 comments
  1. Popravdě bych už opravdu uvítal iWork 11, na které čekám od prosince :/

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Prodej Apple iPad 2: o nový jablečný tablet je (opět) extrémní zájem

Následující článek

Bad Air Day vs. Kick Buttowski: Videorecenze dvou iPhone her

Související články

Mall.cz: Tisková zpráva oznamuje start prodeje iPhone 4 už zítra!

Před pár okamžiky mi do e-mailu přistála zajímavá tisková zpráva od internetového obchodu Mall.cz. Jak jistě víte, čtenáře iPhoneTips neunavujeme PR textem, dnes ale uděláme výjimku, protože Mall ve své zprávě informuje, že bude mít iPhone 4 32GB už zítra skladem! Bohužel cena za exkluzivní předprodej je vysoká, za 32GB model zaplatíte 26.990Kč.