iOS 5: bude představen už v dubnu spolu s novým MobileMe?

Možná jste stejně jako já byli zklamáni novinkami představenými v poslední keynote. Kromě iPadu 2 se totiž nic nového neobjevilo — i když se očekávalo alespoň oznámení nového MobileMe.

Možná jste stejně jako já byli zklamáni, že v poslední keynote kromě iPadu 2 nezazněnělo nic o MobileMe, či vzdálenější budoucnosti iOS. Dle několika zdrojů se ale Apple údajně rozhodl nové pravidla MobileMe a zejména pak novinky v iOS 5 oznámí ve další keynote, a to již v dubnu!

Apple se rozhodl uspořádat novou keynote nejspíše proto, aby nějaká z nadcházejících novinek nebyla příliš zastíněna. Minulý rok navíc Apple představil iOS 4 také v dubnu, takže to zní jako logický krok. Pozvánky na událost by měly být údajně rozeslány druhý týden v dubnu.

Co se týče novinek, které by se měli v novém iOS objevit, tak zatím probíhají pouze spekulace. Nejvíce se mluví o novém notifikačním systému, který dle mnoha lidí již potřebuje změnu.

Nynější notifikace jsou podle mě opravdovým problémem. Podívejme se na příklad — máte zapnutý IM messenger s aktivovanými push notifikacemi a do toho si potřebujete číst nějaký web. Teď si ale představte, že vám budou neustále psát lidi na vašem IM messengeru. U každé nové přijaté zprávy budete muset kliknout na tlačítko zavřít, což nejspíše znáte a víte, že to není nic příjemného, ale spíše něco neskutečně otravného. Navíc stávající push notifikace Vás ani dostatečně neupozorní o všem, co jste „prošvihli“, neboť upozorní na lockscreenu jen na tu poslední notifikaci.

Co se týče nového MobileMe, tak by jsme se měli dočkat synchronizace v cloudu. To, zda bude MobileMe zdarma (o čemž se silně spekuluje), prozatím ale nikdo samozřejmě nepotrvdil

Finální verze iOS 5 by se měla objevit v červnu, stejně jako nový iPhone 5, o kterém si můžete přečíst zde.

149 comments
  1. Popravdě bych už opravdu uvítal iWork 11, na které čekám od prosince :/

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Prodej Apple iPad 2: o nový jablečný tablet je (opět) extrémní zájem

Následující článek

Bad Air Day vs. Kick Buttowski: Videorecenze dvou iPhone her

Související články