Apple chce, aby dodavatelé vyráběli baterie pro iPhone 16 v Indii místo v Číně

Jako poslední krok k omezení závislosti na Číně Apple údajně požádal své dodavatele baterií, aby zvýšili výrobu v Indii, včas pro výrobu iPhonu 16. Navzdory tomu, že plány Applu na rozšíření celkové výroby v Indii byly brzděny, stále pokračuje ve svém přesunu z Číny, aby již nebyl tak závislý na jediném zdroji. Podle Financial Times se plány nyní rozšiřují na povzbuzení dodavatelů baterií, aby učinili stejný krok.

Indie je pro Apple klíčová

S odvoláním na tři blíže nespecifikované zdroje, které prý znají plány, publikace uvádí, že někteří výrobci, včetně Desay of China, byli konkrétně povzbuzeni k založení nových továren v Indii. Další dodavatel, tchajwanská firma Simplo Technology, byl požádán, aby rozšířil své současné výrobní zařízení v zemi.

„Pokud s baterií pro iPhone 16 půjde vše dobře, Apple plánuje přesunout více výroby baterií pro iPhone do Indie,“ uvedl jeden ze zdrojů.

Zároveň Rajeev Chandrasekhar, indický ministr pro elektroniku a IT, říká, že japonský dodavatel baterií TDK má v zemi postavit novou továrnu. Firma oznámila 180akrové zařízení v Manesaru ve státě Haryana v jižní Indii.

https://twitter.com/Rajeev_GoI/status/1731531865964896303

Jde konkrétně o výrobu bateriových článků pro použití v iPhonech vyrobených v Indii. Chandrasekhar řekl, že to vše bylo součástí vládního „cíle prohloubení ekosystému výroby elektroniky v Indii“.

Kromě toho, že se Apple vyhýbá přílišnému spoléhání na jediný zdroj, záměr společnosti Apple přestěhovat se z Číny do zemí, jako je Indie, částečně vychází z pokračujícího obchodního napětí mezi USA a Čínou.

Výroba baterií pro iPhone je nesmírně složitá a pokud vás zajímá, jak celý tento proces probíhá, podívejte se na video níže:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek
zlato

O zlato bude zájem i v roce 2024. Hlídejte si jeho cenu

Následující článek

Technologie chytrého prstenu od Applu se nemusí omezovat pouze na prsty

Související články
Číst více

Helikoptéra ovládaná iPhonem

Hry na iPhonu jsou skvělé, je možné je hrát do omrzení, ovšem stále to není ono, stále je to jen jako. Opravdový prožitek může změnit skvělá hračka, kterou je RC helikoptéra na ovládání skrze iPhony, iPody a iPady.