iOS 4.2 GM: nová verze iOS přináší řadu vylepšení

Apple přichází s novým iOS 4.2 Golden Master, což je finální verze iOS pro vývojáře, která se od té veřejné verze pravděpodobně nebude lišit. Obrázky z iOS 4.2 GM, kteŕa přináší několik změn, vás budou určitě zajímat!

Apple přichází s novým iOS 4.2 Golden Master, což je finální verze iOS pro vývojáře, která se od té veřejné verze pravděpodobně nebude lišit. Obrázky z iOS 4.2 GM, kteŕa přináší několik změn, vás budou určitě zajímat!

Mezi první novinku patří inovace Multitasking baru. V něm lze nyní ovládat i iPod (hlasitost, přeskakování písniček…), je zde tlačítko na ovládání jasu a napravo v baru se pak nachází tlačítko airplay (viz. obrázek) umožňující posílat audio a video do Apple TV, či AirPlay reproduktorů. Server MacStories navíc upozornil na přítomnost AirPlay také v oficiální aplikaci YouTube, viz. přiložený obrázek.

iOS 4.2 AirPlay

Druhá novinka se týká  služby MobileMe, která uchová veškeré Vaše osobní údaje na on-line serveru. MobileMe ukládá  e-maily, kontakty a kaledář, čímž udržuje váš Mac, PC, iPhone, nebo iPod touch neustále aktuální.  MobileMe pak synchronizuje Mac a PC se serverem me.com, na kterém lze kontrolovat svůj e-mail,  kalendář, upravovat kontakt, ale také sdílet fotografie a dokumenty. Vše jde tedy velmi snadno, jediné co potřebujete je samozřejmě přístup k internetu. O dalších novinkách v iOS 4.2 vás budeme samozřejmě informovat.

128 comments
 1. Takze budik asi opraveny nebude 🙁 takze 4.2.1 to isti 🙂

 2. Na iphone fore bolo pisane ze 4.2 GM nema problem s budikom…Niekto to už testoval….

 3. No tak me by docela zajimalo, jak dlouho si apple necha za tak obycejnou sluzbu, kterou nabizi napr. i google pod mou vlastni domenou zaplatit …

  1. Pravda, ale MobileMe pořád vede v jednoduchosti a spolehlivosti. Google Apps ma taky mezery v praci s vice kalendari a ToDo synchronizovanymi mezi Mac-Google-iPhone.

   1. no to prijde na to, je pravda, ze me google naprosto vyhovuje, je ale mozne, ze kdybych byl narocnym uzivatlem …. nicmene pokud nevim co jsou ToDo synchronizace tak je pro me asi google lepsi.

  1. Ano, jde to. Mám nainstalováno a vše klape. Instaloval jsem ale i iTunes 10.1 beta 2, pak jsem udělal restore ios 4.2 GM.

   1. diky, uz to mam taky a jede to. nemam ale nikde v pages a numbers menu tisk a na iphonu 3GS to nepridalo zadny zvuky na sms :-S

 4. Co mě těí, je možnost nastavovat jas bez nutnosti lození do menu..:)

 5. Je možne že je pretaženy server ked mi nejde skontrolovat či je nejaky systemovy update ? skúšal som to asi 20 krát

  1. Tato verze ZATÍM není veřejně dostupná, takže Vám iTunes nenabídne update. O vydání finální verze iOS 4.2 budeme informovat.

 6. Nemůžu si pomoci, ale v Applu už asi vůbec nikdo nepřemýšlí. Jediný, co jim v těch hlavách zůstalo je marketing. Proboha proč místo slideru Brightness nedají raději switch na WiFi On/Off a Bluetooth jakbysmet. K čemu je změna jasu, když se dá nastavit jako automatická a díky senzoru se sama reguluje? Stejně tak hudba se dá ovládat rychlým přístupem z LockScreenu. Ale vypnout a zapnout WiFi či nedejbože Bluetooth, to je dlouhý jako tejden. Proč, když jiný věci umí tak jednoduše, takový elementární záležitosti nejsou schopni zpřístupnit lidem. Jasně, aby bylo co ukazovat v iOS 5.0. Ach jo. Takže JailBrake a zase znovu SBSettings a LockInfo… 🙁

  1. Mě osobně nepřijde možnost vypnout a zapnout WiFi a BT z docku zajímavá. Jak často vypínáte tyto věc, každý den? Já nikdy, zato jas reguluji často, protože jak píšete díky senzoru se sice reguluje, ale ne úplně, jen v určitém rozmezí. Takže večer je někdy fajn si stáhnout jas a šetřit oči (a baterii).
   To je můj názor.

  2. Nevim, jak vam, ale me treba na iPADU automaticka regulace NEFUNGUJE.

   V noci ocekavam jas na minimu. Myslite, ze se ztlumi? Ani omylem.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

X-Plane 9: nejznámější letecký simulátor na vašem iPhone

Následující článek

iPad is Electric: nová TV reklama na Apple iPad

Související články

Chattero UK: elegantní iPad kecálek pro Facebook (soutěž)

Příjemný a jednoduchý interface. Cenově dostupný kecálek, určený pouze pro Facebook - tak by se dal charakterizovat Chattero UK. Troufnu si říci, že se nejedná o tolik známou aplikaci v našich končinách, a to i přesto, že za jejím vznikem stojí Petr Čekyl - autor známých aplikací jako SMS zdarma, MHD či Train & Bus - Europe. Nyní už se ale pojďme podívat blíže na samotnou aplikaci, která, jak brzy zjistíte, si takové přehlížení určitě nezaslouží.