X-Plane 9: nejznámější letecký simulátor na vašem iPhone

Nejznámější a nejstarší série leteckých simulátorů X-Plane má za sebou již několik desítek dílů. Od X-Plane 9 přes X-Plane Airliner až po X-Plane Apollo. Série X-Plane vám umožní stát se pilotem největších a nejrychlejších letadel na světě. Od Boeingu 747 až po nejrychlejší letadlo světa x-15.

Nejznámější a nejstarší série leteckých simulátorů X-Plane má za sebou již několik desítek dílů. Od X-Plane 9 přes X-Plane Airliner až po X-Plane Apollo. Série X-Plane vám umožní stát se pilotem největších a nejrychlejších letadel na světě.  Od Boeingu 747 až po nejrychlejší letadlo světa x-15.

„Klapky na padesát procent. Motory zvýšit tah. Klapky osmdesát procent. Motory maximální tah. Startujeme!“. Tak nějak si můžete připadat při hraní X-Plane. Plnohodnotný letecký simulátor, který vám umožní posadit se za “knipl” těch největších a nejrychlejších dopravních letadel světa. Hra je vytvořena jako jakýsi Freeroam = nemá žádný cíl, ale i přes to si užijete hodiny zábavy. Po novém updatu je navíc hra daleko realističtější, protože byl přidán zpětný tah, sonic boom (sonický třesk-překročení rychlosti zvuku), Concorde, Replays a mnoho dalších.

X-Plane 9, asi jako každá hra pro iPhone, se neobešla beze skvrn. Hra má průměrnou grafiku letadel a krajiny. Na druhou stranu je krajina opravdu rozlehlá (až dva tisíce kilometrů čtverečních) a grafika letadel úplně stačí, protože se dá lítat pouze v této poloze kamery.

Naštěstí si tento simulátor získal mnoho příznivců z PC a Mac verze, proto se vývojáři rozhodli implementovat do hry možnost využít svůj iPhone jako joystick, nebo jako externí budík (základní desku pilota) a hrát na počítače. Hra obsahuje i Multiplayer, bohužel jen na lokálním WiFi, což je mínus.

Mínusy                                                                       Plusy

Multiplayer na lokální WiFi a ne On-line Až dva tisíce kilometrů čtverečných
Nízká grafika letadel, země a vody Věrohodný simulátor nyní i se zpětným tahem
Turbulence jsou v rozporu se skutečností Zvuk ohlašující Sonický třesk je opravdu krásný
Nízká AI v X-Plane Carrier  (námořní letecká bitva) Komunita o počtu přesahující 5,000,000 lidí (mezi nimi i piloti U.S.S.)
Hodně Bugů (chyb, postupně se však opravují) PC a Mac verze

Jak sem psal výše tak hra obsahuje Replays, to znamená, že si můžete své zážitky z přistávání zopakovat. Bohužel ne uložit, což by se po updatu mělo změnit. Pokud vás zajímají mé letecké dovednosti, koukněte na video v úvodu článku. Replays neumožňuje zvuk, proto je zvuk přepsán.

X-Plane 9 – 7,99€ – AppStore link

44 comments

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

MacBook Air: porovnání cen v českých obchodech

Následující článek

iOS 4.2 GM: nová verze iOS přináší řadu vylepšení

Související články

Penultimate: oblíbený a podařený zápisník pro iPad

Penultimate je synonymem sešitu na iPadu. Nebo aspoň nějak tak by se dala tato aplikace charakterizovat. Když Penultimate poprvé zapnete, objeví se vám tutoriálový sešit, který vás provede ovládáním samotného programu. Pokud již máte zakoupenou nějakou aplikaci z iWork od Applu, tak tento tutoriálový postup nejspíš znáte. A podobností s iWork (zejména s Pages), je tu více. Například zobrazení sešitu v Penultimate je dost podobné těm, jako to mají Pages.