X-Plane 9: nejznámější letecký simulátor na vašem iPhone

Nejznámější a nejstarší série leteckých simulátorů X-Plane má za sebou již několik desítek dílů. Od X-Plane 9 přes X-Plane Airliner až po X-Plane Apollo. Série X-Plane vám umožní stát se pilotem největších a nejrychlejších letadel na světě. Od Boeingu 747 až po nejrychlejší letadlo světa x-15.

Nejznámější a nejstarší série leteckých simulátorů X-Plane má za sebou již několik desítek dílů. Od X-Plane 9 přes X-Plane Airliner až po X-Plane Apollo. Série X-Plane vám umožní stát se pilotem největších a nejrychlejších letadel na světě.  Od Boeingu 747 až po nejrychlejší letadlo světa x-15.

„Klapky na padesát procent. Motory zvýšit tah. Klapky osmdesát procent. Motory maximální tah. Startujeme!“. Tak nějak si můžete připadat při hraní X-Plane. Plnohodnotný letecký simulátor, který vám umožní posadit se za “knipl” těch největších a nejrychlejších dopravních letadel světa. Hra je vytvořena jako jakýsi Freeroam = nemá žádný cíl, ale i přes to si užijete hodiny zábavy. Po novém updatu je navíc hra daleko realističtější, protože byl přidán zpětný tah, sonic boom (sonický třesk-překročení rychlosti zvuku), Concorde, Replays a mnoho dalších.

X-Plane 9, asi jako každá hra pro iPhone, se neobešla beze skvrn. Hra má průměrnou grafiku letadel a krajiny. Na druhou stranu je krajina opravdu rozlehlá (až dva tisíce kilometrů čtverečních) a grafika letadel úplně stačí, protože se dá lítat pouze v této poloze kamery.

Naštěstí si tento simulátor získal mnoho příznivců z PC a Mac verze, proto se vývojáři rozhodli implementovat do hry možnost využít svůj iPhone jako joystick, nebo jako externí budík (základní desku pilota) a hrát na počítače. Hra obsahuje i Multiplayer, bohužel jen na lokálním WiFi, což je mínus.

Mínusy                                                                       Plusy

Multiplayer na lokální WiFi a ne On-line Až dva tisíce kilometrů čtverečných
Nízká grafika letadel, země a vody Věrohodný simulátor nyní i se zpětným tahem
Turbulence jsou v rozporu se skutečností Zvuk ohlašující Sonický třesk je opravdu krásný
Nízká AI v X-Plane Carrier  (námořní letecká bitva) Komunita o počtu přesahující 5,000,000 lidí (mezi nimi i piloti U.S.S.)
Hodně Bugů (chyb, postupně se však opravují) PC a Mac verze

Jak sem psal výše tak hra obsahuje Replays, to znamená, že si můžete své zážitky z přistávání zopakovat. Bohužel ne uložit, což by se po updatu mělo změnit. Pokud vás zajímají mé letecké dovednosti, koukněte na video v úvodu článku. Replays neumožňuje zvuk, proto je zvuk přepsán.

X-Plane 9 – 7,99€ – AppStore link

44 comments

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

MacBook Air: porovnání cen v českých obchodech

Následující článek

iOS 4.2 GM: nová verze iOS přináší řadu vylepšení

Související články