iPhone 15 údajně dostane mnohem větší baterie

Apple může zvětšit velikost baterií používaných v iPhone 15, přičemž se říká, že každá verze bude mít velký skok v kapacitě oproti protějšku iPhone 14. Apple se pyšní tím, že nabízí celodenní výdrž baterie pro svá zařízení, včetně své vlajkové lodi. Zatímco vylepšení úložiště v řadě iPhone 14 nebyla velká ve srovnání s iPhone 13, tvrdí se, že iPhone 15 bude mít značné zvýšení výkonu.

O jaké kapacitě baterie je řeč?

Podle příspěvku Weibo ve zprávě od ITHome získá generace iPhone 15 celkovou kapacitu baterie mezi 350 mAh a 600 mAh. Podle zprávy se iPhone 15 rozroste z jednotky 3 279 mAh v iPhone 14 na verzi 3 877 mAh. U iPhonu 15 Plus se baterie zvýší z 4 325 mAh na 4 912 mAh.

Na straně modelu Pro zpráva uvádí, že iPhone 15 Pro dostane baterii 3 650 mAh oproti 3 200 mAh v iPhone 14 Pro. A konečně, iPhone 15 Pro Max bude zjevně používat 4 852 mAh baterii místo varianty 4 323 mAh.

Naopak iPhone 14 Pro zaznamenal meziroční nárůst o 105mAh, iPhone 14 o 52mAh a iPhone 14 Pro Max o 29mAh pokles.

Zatímco vyšší kapacity je vždy dobré slyšet, samotná zpráva uvádí, že údaje nemusí být přesné. Také zdroj Weibo, který tvrdí, že je zasvěcenec Foxconnu, tvrdí, že informace jsou z 80 % přesné.

Za normálních okolností nemusí změny kapacity baterií nutně přímo prospět spotřebitelům, protože samotné zařízení může mít jiné požadavky na napájení než předchozí generace. Pokud jsou čísla pravdivá, je pravděpodobné, že se Apple nakonec bude chlubit několikahodinovým vylepšením výdrže baterie, zvláště pokud budou současně představeny další funkce pro úsporu energie.

Předchozí článek

Apple a Google potvrzují, že se na ně vztahuje nový zákon EU

Následující článek

Největším problémem výroby headsetu Vision Pro společnosti Apple jsou displeje

Související články

NoMute: vraťte “Screen Rotation Lock” vašemu iPadu s iOS 4.2

Majitelé iPadu v posledních týdnech nemluví o ničem jiném, než o nefunkčním přepínači Screen Rotation Lock (zamykání otáčení displeje), který v iOS 4.2 Apple nesmyslně nahradil za přepínač Mute. Pokud ale máte svůj iPad jailbreaknutý (návod na Jailbreak), tak můžete využít zajímavý doplněk NoMute a iPadu tak vrátit opět zamykání displeje.