Budoucí Apple Pencil dokáže detekovat barvy a textury

Apple by mohl plánovat reálný ekvivalent známého nástroje kapátka v obrázkových aplikacích, kde by bylo možné nastavit barvu poklepáním Apple Pencil na existující obrázek. V roce 2019 Apple požádal o patent týkající se Apple Pencil, který by mohl obsahovat „onboard display“, který ukazoval různé barvy. V takovém případě šlo o to, že uživatel uvidí, jakou barvu pera nebo tahu štětcem se chystá použít.

Co ukazuje nová patentová přihláška?

Nyní nová patentová přihláška naznačuje, co se při zpětném pohledu zdá jako zjevné rozšíření tohoto. Podle návrhů v části „Elektronické zařízení s optickým senzorem pro vzorkování povrchů“ by mohl hrot tužky snímat barvy.

Stejná patentová přihláška účinně opakuje některé z předchozích o tom, jak by uživatelé mohli měnit nebo vybírat barvy pomocí nějakého způsobu ovládání na tužce. Klíčovou novinkou však je, že přitlačením hrotu stylusu na barvu ji identifikujete a zkopírujete – bez ohledu na to, kde se tato barva nachází.

„Senzor barev lze použít ke vzorkování barvy povrchu vnějšího objektu,“ říká Apple. Nejedná se tedy pouze o klepání tužkou řekněme o obrázek na obrazovce iPadu, mohlo by to být dotykem hrotu o skutečné objekty.

“Snímač barev může mít detektor světla snímající barvu s množstvím fotodetektorů, z nichž každý měří světlo pro jiný příslušný barevný kanál,” pokračuje Apple. “Snímač barev může mít také světelný emitor… [a] světelné spektrum lze upravit během měření snímání barev pomocí informací, jako je měření barvy okolního světla.”

Je tedy zamýšleno pro použití na fyzických objektech, ale jakmile to začnete dělat, může toho být více, co by mohla udělat nějaká budoucí Apple Pencil – nebo jiné zařízení.

„Mohou být také provedena měření textury a/nebo jiná měření vzhledu předmětu,“ vysvětluje Apple. “Texturu lze měřit pomocí světla, které dopadá na povrch vnějšího objektu pod úhly pohledu.”

Většina patentové přihlášky o 12 000 slovech se soustředí na definování zařízení, které odebírá vzorky — „válcové pouzdro… [nebo] ve tvaru tužky“ — a na to, jak jsou navzorkovaná data následně použita.

Je důležité poznamenat, že se jedná o patentovou přihlášku, která dosud nebyla udělena. Apple také žádá o mnoho stovek patentů, a i když jsou uděleny, není zárukou, že to povede k odeslání produktu.

Předchozí článek

Indie může vyloučit AirPods a Apple Watch od pravidel nabíječky USB-C

Následující článek

Senzor kyslíku v krvi u Apple Watch zachránil život lyžaře

Související články