GelaSkiny: zkrášlete si svůj iPhone, iPad či desítky dalších zařízení

Nelíbí-li se vám vzhled vašeho telefonu či je váš miláček poškrábaný, určitě uvítáte možnost zkrášlit si ho pomocí speciální samolepky GelaSkin, která je kromě iPhonu dostupná pro desítky dalších přístrojů.

Možná se řadíte mezi ty, kterým se nelíbí jednoduchý a neoriginální vzhled jejich telefonu, tabletu či jiného přístroje – nebo naopak mezi ty, kterým se povedlo svůj přístroj odřít natolik, že vám škrábance a hluboké rýhy ve vašem miláčkovi nedají spát. Ať tak či tak, vězte, že je tu možnost, jak situaci vyřešit – a to pořízením “GelaSkinu”, tedy speciální samolepky, která ihned promění zevnějšek vašeho telefonu v umělecké dílo. Pojďme se podívat, jaké typy jsou k dostání a jak celý proces lepení a zkrášlování probíhá.

Internetový obchod GelaSkiny.cz určitě překvapí hlavně svou obsáhlostí – musím se přiznat, že jsem si nejdřív myslel, že jsou zde k dostání pouze skiny pro produkty Applu, a tak jsem byl mile překvapen, když jsem zjistil, že polepit si můžete snad opravdu všechno, na co si vzpomenete. Kromě iPhonů, iPadů a MacBooků tak můžete zkrášlit třeba svůj Magic Trackpad, Kindle, desítky telefonů značek BlackBerry, HTC, Palm, Samsung, Nokia či Motorola a v neposlední řadě také třeba Apple TV, Apple Remote nebo Xbox 360 (a to včetně ovladače).

Protože jsme magazín převážně o iPhonu, tak se zaměříme právě na něj. Každý GelaSkin je přesně uzpůsoben danému modelu, a tak vás jistě nepřekvapí, když je zde na výběr mezi iPhonem 4 a iPhony 3G a 3GS (které mají stejnou konstrukci). Co se týče nejnovějšího iPhonu, tak ten si budete moci zkrášlit přesně 237 motivy, zatímco pro starší modely jich je nabídnuto o pár desítek více – konkrétně 310. Motivy jsou navíc neustále doplňovány, a tak si můžete být jisti, že si vždy vyberete. Trošku zamrzí fakt, že zatímco GelaSkin pro iPhone 4 pokryje z nějakého skrytého důvodu i přední stranu telefonu, tak skiny pro 3G(S) jsou jen pro stranu zadní – a to v určitých případech i za stejnou cenu.

Když už jsme se dostali k ceně, tak se o ní také pár slovy zmíníme. Je pravdou, že 333 či 449 Kč za GelaSkin pro iPhone, 555 či 799 Kč pro iPad (2) nebo 799 Kč pro MacBook se může zdát na první pohled hodně, nicméně je důležité vzít v potaz, že za tuto cenu dostanete špičkovou samolepku, která nejen že jde velice jednoduše nalepit a odlepit, ale také údajně vydrží velice dlouhou dobu pěkně barevná, neboť je speciální vrstvou chráněna proti slunečnímu záření. Navíc, kdo by chtěl na svém miláčkovi šetřit (a tím teď nemyslím vaši drahou polovičku, pro kterou jistě platí stejné pravidlo)?

Nyní se již pojďme podívat na to, co všechno za tuto cenu vlastně obdržíte a jak po nalepení výsledek vypadá. Jak jsem již psal v minulém odstavci, nalepení a odlepení je velice jednoduché – a díky tomu můžete také samolepku po nalepení třeba o kousek posunout, pokud se zrovna přesně netrefíte. V mém případě se zejména v záhybech a zakulacení objevují kousky, které prostě nejdou přilepit a drobně odstávají, ale obávám se, že to bude způsobeno spíše mou nešikovností než samotným GelaSkinem. Pokud si tedy s lepením chvíli pohrajete, určitě dosáhnete dokonalého výsledku.

Nalepením samolepky ale proces zkrášlování vašeho telefonu nekončí. GelaSkiny nabízí ke každému skinu také stejné wallpaper, který je zdarma ke stažení na internetu – a to jednak na webové stránce, a jednak také prostřednictvím poměrně pěkně zpracované aplikace dostupné na App Store, která je navíc zdarma, a tak wallpapery v ní dostupné může použít úplně každý. Jak můžete vidět na následujícím screenshotu, můj iPhone nyní opravdu pěkně ladí.

Jakmile si vybraný wallpaper uložíte do obrázků a poté nastavíte jako výchozí, je dílo dokonáno. Pro ilustraci přikládám kromě obrázku svého telefonu také obrázky sdílené na Facebooku v patřičné skupině (viz výše) – a doufám, že to jejich autorům nebude vadit.

Pokud bych to měl shrnout, tak při koupi GelaSkinu obdržíte kvalitní samolepku, která dlouho vydrží a nevybledne, a také k ní padnoucí wallpaper, kterých je v příslušné aplikaci dostupných stovky – a to jsem se už vůbec nezmínil, že součástí balení je také pivní tácek. Co se týče negativ, tak kromě výše zmíněného bohužel zamrzí i fakt, že obchod u některých skinů udává dobu doručení 5-15 pracovních dnů, což se mi zdá poměrně hodně. Chcete-li ale, aby váš telefon byl krásný a originální, určitě o koupi GelaSkinu uvažujte.

134 comments
  1. Jako reklama dobrý (článek) ale na iPhone nebo iPad bych to nedal je to jako pro komedianty vhodné pro Nokii atd.

    1. přesně…na iPhonu má jít vidět jablíčko a né nějaká pitomá panda!..

      1. tak ejstly ti jde o jablíčko tak si v celku takovy machriček me osobne nezajíma jestly nekdo vydi to nakousle jablko ale o to co ten mobil umí 🙂 a každy kdo se v tom aspon trochu vyzna to pozna už zdalky 🙂

  2. Gelaskin je super vec, klasicke folie se mi nelibily, jakekoliv pouzdra a kryty jen zvetsuji rozmery iPhonu, coz je na skodu a hlavne jsem si vybral takovy design, ktery jen tak neomrzi a iPhone se stane necim originalni :). Mam ho uz 2 mesice a z toho jsem musel 2x odlepovat bocni cast (iPhone 4) a vsechno stale drzi jako nove. Nezbyva nez take doporucit.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Blog: zkušenost s emailovou podporou Apple, která mi vyrazila dech

Následující článek

Facebook: máme obrázky nové aplikace pro iPad

Související články

Tetris: legenda pro iPhone v 80% slevě pouze dnes!

Legendární Tetris určitě všichni znáte. Pokud si chcete tuto "digi-hru" pořídit také na iPhone, vřele vám doporučuji koupit právě Tetris na AppStore pokud možno ještě dnes, 23.5.2010. Electronic Arts slaví neuvěřitelných 100 mil. stažení, což samo o sobě dokazuje kvalitu této hry. Jako dárek na nás čeká exkluzivní sleva o 80% na 1,59€!

iPhone 3GS + iOS 5: rychlost bude svižná, ale s omezeními

Určitě jste s nadšením sledovali přenos z WWDC 2011, kde Steve Jobs a jeho další kolegové z Applu předváděli mnoho novinek, které se týkají převážně iOS. A pokud jste vlastníci iPhonu 3GS, také jste nejspíše netrpělivě očekávali, zda bude iOS 5 dostupný i na tento telefon. Odpověd již zcelajistě víte - ano, bude.