App Store: zvýšení limitu pro stahování přes 3G na 50MB

Ačkoliv Apple dlouho odolával volání uživatelů po úpravě pravidel pro stahování přes síť operátora, nyní se k tomu v podstatě sám dotlačil.

Ačkoliv Apple dlouho odolával volání uživatelů po úpravě pravidel pro stahování přes síť operátora, nyní se k tomu v podstatě sám dotlačil.

Pravděpodobně v rámci dohody s operátory dosud nebylo možné stáhnout z App Store přímo na iOS aplikaci větší, než 20 MB přes mobilní síť. Byla-li taková aplikace, museli jsme si počkat, až se dostaneme poblíž wifi sítě (a stáhnout ji přímo) nebo počítače (a později ji teprve do přístroje synchronizovat přes iTunes). Zatímco dříve bylo toto pravidlo značně omezující, nyní postihne až aplikace s velikostí nad 50 MB.

Kombinace Retina displeje a rychlejší sítě LTE u nového iPadu představeného ve středu totiž zaručí jak to, že se velikosti aplikací ještě o něco zvýší, tak i možnost rychlejšího stažení. Bylo by tedy velmi překvapivé, kdyby k navýšení nedošlo, jedná se zkrátka o logický krok v rámci postupného vývoje.

I když si o LTE můžeme nechat jen zdát, i pro 3G připojení se limit 50 MB zdá rozumný. Kvůli rostoucímu počtu rozlišení jednotlivých iOS zařízení pomalu rostou i velikosti na první pohled docela jednoduchých aplikací, které si musí grafiku držet v několika verzích, i když se ve finále část z podkladů na konkrétním zařízení nevyužije, čímž zbytečně narůstá jejich velikost.

Díky navýšení tedy již nebudeme natolik omezováni na cestách, kdy často žádnou wifi nenajdeme. Otázkou zůstává, zda nás to může doopravdy těšit vzhledem k tuzemským tarifům a stále nedostatečné 3G síti.

Zároveň bude také na vývojářích, jak s touto změnou naloží. Řada z nich se totiž snažila přizpůsobit a velikost aplikace udržet pod limitem, s vidinou možné vyšší prodejnosti.

192 comments

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Apple Special Event: vše o novém iPadu a Apple TV

Následující článek

Angry Birds Space: první herní trailer z vesmíru

Související články

Apple: má veľmi veľa penazí, kam ich Steve Jobs investuje?

Nie je žiadnym tajomstvom, že Applu sa v poslednej dobe darí viac než dobre. Nedávno však samotný Steve Jobs prezradil, že finančná zásoba Applu je natoľko obrovská, že by ju bolo vhodné niekam investovať. Ako už iste tušíte, takmer s istotou pôjde o niečo obrovské. Apple má totiž momentálne pripravených neuveriteľných 51 miliárd dolárov, ktoré môžu okamžite investovať.