iPhone 5: zakřivené sklo a osmimegapixelová kamera?

Blíží se WWDC 2011 a s ním i jistá očekávání fanoušků Apple o nově oznámených produktech či jiných novinkách. I přesto, že samotný Apple na pozvánce uvadí pouze novinky ohledně samotných úprav či nových verzí operačních systémů (Mac OS X Lion či iOS 5), mnoho z nás jistě stále věří, že se dočkáme i oznámení iPhone 5.

Blíží se WWDC 2011 a s ním i jistá očekávání fanoušků Apple o nově oznámených produktech či jiných novinkách. I přesto, že samotný Apple na pozvánce uvadí pouze novinky ohledně samotných úprav či nových verzí operačních systémů (Mac OS X Lion či iOS 5), mnoho z nás jistě stále věří, že se dočkáme i oznámení iPhone 5.

Spekulace ovšem mluví jinak. Nového iPhone 5 (taktéž poslední dobou nazývaného iPhone 4S) bychom se měli dočkat nejdříve na podzim, popřípadě dokonce až někdy v příštím roce. Nově byly ale poodkryty nové vlastnosti, které by nový jablečný telefon mohl obsahovat.

Zakřivený displej je jednoznačně zajímavě znějící novinkou. Pokud jste o tomto ještě nikdy co se týče dotykového displeje telefonu neslyšeli, tak vězte, že se nejedná až tak o úplnou novinku a jakýmsi mainstreamovým průkopníkem zakřiveného displeje u telefonu je Samsung Nexus S, tedy jakási vlajková loď Androidu přímo od Googlu. Ani u samotného Apple se však nejedná o novinku a předchozí generace iPod nano měly taktéž zakřivený displej.

Mnohem zajímavěji ale tato vlastnost působí u nového iPhonu. Pokud k této změně dojde, tak se dočkáme zakřiveného skla a nejspíše i možnosti telefon lépe ovládat díky vylepšené ergonomii. Spolu s tím by také mohla souviset změna velikosti displeje, který by se nově měl zvětšit o několik desetin palců (mluví se o velikosti z 3,5″ na 3,7″) a přitom by mělo rozlišení zůstat stejné.

Další novinka se týká fotoaparátu. Kromě toho, že by měl být znovu navýšen počet megapixelů, tentokrát na 8Mpx, čímž se už i tak výborný fotoaparát stane výjímečným ve své kategorii, tak bychom se také měli dočkat změny pozice blesku, který by se nyní měl přesunout od kamery na druhou stranu. Toto dokládají i fotografie náhradních dílů, které se objevily na fanouškovských serverech. Je také možné, že se dočkáme dokonce natáčení videa v ještě vyšší kvalitě, a to nejspíše 1080p.

Myslíte si, že je myšlenka zakřiveného skla na iPhone 5 reálná, popř. líbí se Vám tento nápad? Podělte se s námi o váš názor v diskuzi!

13 comments
 1. osobne by som to dal na Ipod touch kvoli hram na iphone my to dojde blbost

  1. máš pravdu, na iPodu by to bylo zajimavý ale iPhone bych to rozhodně nedával..

 2. iphone 4S by dpovídala co se týče fotoaparátu a blesku + 1080p video. Ale aby měl jiný tvar? To se mi nezdá, to bych doopavdy viděl až na další verzi u které bych očekával větší skok v technologii než jen z 5Mpix na 8Mpix. netvrdím, že je to málo, ale co se technologie týče, tak ano. Beztak budeme mít brzo v iphonu projekci =D A i když se tomu směju, tak to myslím vážně… je to jen otázka času. Chinaking už s tím dávno přišel, je jen otázka kdy nám to nabídne apple.

 3. Nevím, na kolik by se to uplatnilo….mně díky zakřivenému diplayi, a to zvláště na fotce v článku, se Nexus S dost nelíbí, je to taková hračka, aspoň tedy na mně to tak působí. A když si představím iPhone 4, tak mně přijde daleko elegantnější a hezčí. Nepůsobí až tak dětinsky.

  Co se týče nového fotoaparátu, tak tím by to byl zase další krok vpřed. Navíc když uvážíme negativa v komentářích spojená s třeba třetí verzi iPhonu, 3G.

 4. Nevím, na kolik by se to uplatnilo….mně díky zakřivenému diplayi, a to zvláště na fotce v článku, se Nexus S dost nelíbí, je to taková hračka, aspoň tedy na mně to tak působí. A když si představím iPhone 4, tak mně přijde daleko elegantnější a hezčí. Nepůsobí až tak dětinsky.

  Co se týče nového fotoaparátu, tak tím by to byl zase další krok vpřed. Navíc když uvážíme negativa v komentářích spojená s třeba třetí verzi iPhonu, 3G.

 5. Mě osobně by se nejvíc líbilo, kdyby iPhone 5 měl displej po celé přední straně, a home tlačítko by bylo třeba ze strany. Vypadalo by to určitě pěkně a ještě k tomu i praktické.

  1. Souhlasím, menší rámeček by tam přece ale jenom mohl byt, kdyby byl telefon tenčí a display větší, vnitřnosti výkonnější jako procesor a display tak by to byla pecka. 🙂 Co se týče zakřiveného displaye tak už teď vím, že to je nesmysl :-).. Zajímalo by mě, kdo na takovou hovadinu a hlavně kde přišel…
   Už se těším až vyjde iP 5 a prodám mého miláčka iP 4 a půjdu si vystát řadu na nového.

 6. Mě se líbí jak spoustu Applařů má jakýsi “defenzivní tik”. 😀 Pokaždé když se diskutuje o změně, ale ta zatím není Stevem posvěcena, tak se v komentářích většinou sejdou odmítavé komentáře. Já si to vysvětluju tím, že někteří zkrátka vehemntně brání to, co právě teď mají za každou cenu. Já jen doufám, že Ive tím svým “nosákem” představí designerský skvost, ke kterému si přivolali armádu odborníků a to se najednou budou hemžit diskuze Óchami, dnes taky Wowami aj. A já se jen budu tiše smát a obdivovat další masové vyráběné umělecké dílo. Já se na zakřivené sklo docela těším. Došlo mi totiž, že by iPhone mohl být celý ze skla (povrch), jenom jablíčko na zádech by bylo kovové a tam by mohli být ukryté antény. Tím pádem by mohl ladit skleněný vzhled iPhonu s plánovaným kampusem 😛 To by bylo terno!
  Na druhou stranu si říkám, jak se asi na zakřivený displej přišlo? Tím, že Apple koupil nějaký technologie na ohýbání skel. A nemá ta budova být hlavně ze skla a kulatá?

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

BBC: značka Apple vyvolává náboženskou euforii

Následující článek

Opera mini: nový update, který přináší podporu pro iPad

Související články