Jaký je rozdíl mezi prasklým displejem a dotykovým sklem?

mobil prasklý displej

Určitě se všichni shodneme, že není nic děsivějšího než pohled na logo svého iPhonu, který právě přistál jak jinak než displejem na asfaltu, zatímco jste v kapse lovili klíče od auta či od domovních dveří. Displeje jsou sice konstruovány čím dál odolnější, ale někdy je i „dobře mířený“ pád z půl metru mnohem ničivější než z metrů několika.

Sklo vs. displej

Jednou z nejčastějších oprav prováděných servisy Applu je právě výměna skla nebo hůře – celého displeje. Přední část vašeho iPhonu je složena ze dvou částí: dotykovým sklem a displejem z tekutých krystalů (LCD). Dotykové sklo chrání displej a reaguje na vaše dotykové povely. Displej je tedy schovaný za sklem a zobrazuje všechny ikony a aplikace bez kterých si představit svůj den nedokážeme.

Na co se zaměřit?

Zatímco zdviháme ze země svůj iPhone, po skle se táhne děsivá prasklina od jednoho konce k druhému a my zjišťujeme děsivou skutečnost, je tu ještě šance, že je prasklé pouze sklo a displej zůstal nepoškozen.

Jak poznáme rozbitý displej?

  • Obraz se nezobrazuje po celé ploše
  • Jsou vidět barevné čáry přes celý displej zakrývající původní obraz
  • Jsou vidět černá/šedá místa
  • Kompletně zčernal celý displej

Pokud však na displeji pozorujeme pouze „pavučinu“ – je velmi vysoká šance, že jde jen o poškozené sklo a oprava se bude vejít (v závislosti na modelu) od 1200,- do cca 3000,-

A jaké jsou vaše zkušenosti s opravou displeje? Kolik peněz jste už museli investovat?

Předchozí článek

Kolik dat vám měsíčně spotřebuje Spotify?

Následující článek

Swim Out – vodní arkáda, která vás nenechá uplavat

Související články

iOS 4.3: nová verze iOS již příští týden a rekapitulace novinek

Steve Jobs kromě včerejšího představení iPadu 2 nezapomněl ani na jeho software, lépe řečeno aktualizaci softwaru. Tou je právě iOS 4.3 a přináší několik podstatných novinek, které se ještě částečně od první bety změnily. Update je samozřejmě pro většinu iOS zařízení (jejich vymezení se dozvíte až na konci), ale můžu rovnou říci, že poslední generace iPhonu, iPadu a iPodu touch mezi ně patří.