Jaký je rozdíl mezi prasklým displejem a dotykovým sklem?

mobil prasklý displej

Určitě se všichni shodneme, že není nic děsivějšího než pohled na logo svého iPhonu, který právě přistál jak jinak než displejem na asfaltu, zatímco jste v kapse lovili klíče od auta či od domovních dveří. Displeje jsou sice konstruovány čím dál odolnější, ale někdy je i „dobře mířený“ pád z půl metru mnohem ničivější než z metrů několika.

Sklo vs. displej

Jednou z nejčastějších oprav prováděných servisy Applu je právě výměna skla nebo hůře – celého displeje. Přední část vašeho iPhonu je složena ze dvou částí: dotykovým sklem a displejem z tekutých krystalů (LCD). Dotykové sklo chrání displej a reaguje na vaše dotykové povely. Displej je tedy schovaný za sklem a zobrazuje všechny ikony a aplikace bez kterých si představit svůj den nedokážeme.

Na co se zaměřit?

Zatímco zdviháme ze země svůj iPhone, po skle se táhne děsivá prasklina od jednoho konce k druhému a my zjišťujeme děsivou skutečnost, je tu ještě šance, že je prasklé pouze sklo a displej zůstal nepoškozen.

Jak poznáme rozbitý displej?

  • Obraz se nezobrazuje po celé ploše
  • Jsou vidět barevné čáry přes celý displej zakrývající původní obraz
  • Jsou vidět černá/šedá místa
  • Kompletně zčernal celý displej

Pokud však na displeji pozorujeme pouze „pavučinu“ – je velmi vysoká šance, že jde jen o poškozené sklo a oprava se bude vejít (v závislosti na modelu) od 1200,- do cca 3000,-

A jaké jsou vaše zkušenosti s opravou displeje? Kolik peněz jste už museli investovat?

Předchozí článek

Kolik dat vám měsíčně spotřebuje Spotify?

Následující článek

Swim Out – vodní arkáda, která vás nenechá uplavat

Související články