Facebook: máme obrázky nové aplikace pro iPad

První pohled na “uniklou” verzi Facebooku pro iPad, která byla schovaná v iPhone verzi. Datum vydání však bohužel stále známo není.

Dlouhou dobu se myslelo, že se nikdy oficiální aplikace Facebooku pro jablečný tablet nedočkáme, neboť Mark Zuckerberg tvrdil, že nejde o mobilní zařízení. Poté se ale karta obrátila a nyní už je jasné, že se nativní aplikace pro iPad opravdu dočkáme (jen není jasné kdy). Jasná je však už její podoba, neboť Facebook možná z trošku nepochopitelného důvodu umístil kód iPadí verze do aplikace pro iPhone, kde byl samozřejmě nalezen a nakonec také spuštěn. Pojďte se tedy podívat, jak bude velice pravděpodobně jedna z nejočekávanějších aplikací pro iPad vypadat.

Facebook pro iPad podobně jako hodně aplikací využívá menu v levém sloupci, který je však normálně schovaný a je možné ho “vytáhnout” tlačítkem či tažením prstem podobně, jak to činíte v aplikaci Twitteru. Celý zbytek obrazovky zabírají vaše news, kde si můžete prohlížet úplně všechno – tedy i komentáře, liky a podobně. Z menu jsou pak dostupné všechny běžné funkce Facebooku, od událostí přes fotky až po skupiny.

Pokud aplikaci otočíte do landscape módu, zobrazí se vám vpravo seznam vašich přátel a vy s nimi můžete chatovat přímo z aplikace, což ve webovém rozhraní na iPadu nejde (a bylo to terčem poměrně oprávněné kritiky). Části aplikace jsou údajně napsané v HTML5 (tedy jazyku používaném pro tvorbu webových stránek), nicméně to vůbec neubírá na její “nativitě”.

Majitele nejailbrokenutých iPadů však pravděpodobně nepotěší fakt, že Facebook ihned po zveřejnění zakázal přihlášení přes tuto aplikaci, která se tak stává poměrně bezcennou. Pokud máte však svůj iPad jailbrokenutý, stačí na Cydii vyhledat prográmek nazvaný “FaceForward”, nainstalovat ho a spustit iPhone verzi Facebooku – a můžete si užívat.

Co se týče oficiálního zveřejnění, tak to bohužel není jasné – nemělo by to však trvat více než pár měsíců vzhledem k tomu, že schovaná verze se jeví jako plně funkční a dokončená. Na oficiální aplikaci si tedy budeme muset ještě chvíli počkat, ale jsem si jistý, že to bude stát za to.

64 comments
  1. iPad je venku rok a půl. Za tu dobu nebyl Facebook schopny napsat aplikaci? Fail. Než to vydají, tak sociální sítě ovládne Google+…

  2. iPad je venku rok a půl. Za tu dobu nebyl Facebook schopny napsat aplikaci? Fail. Než to vydají, tak sociální sítě ovládne Google+…

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

GelaSkiny: zkrášlete si svůj iPhone, iPad či desítky dalších zařízení

Následující článek

iAviation CS: přehled o českých s slovenských letištích ve vaší kapse

Související články