Funkce Crash Detection nedokázala rozeznat tanec účastníků festivalu od nehod

Funkce Crash Detection společnosti Apple ve svých telefonech iPhone je obviňována z dramatického nárůstu návštěv záchranářů na hudebním festivalu Bonnaroo.Každoroční hudební festival Bonnaroo v Coffee County v Tennessee se konal od 14. června do 18. června a zúčastnilo se ho více než 80 000 lidí. Přítomni byli i první respondenti, kterých bylo na festival svoláno mnohem více než v minulých letech.

Mnoho falešných volání 911

Podle Scotta LeDuca, ředitele komunikačního centra Coffee County 911, došlo během festivalu k přibližně pětinásobnému počtu falešných volání na číslo 911, než je průměr, uvádí WKRN. Věřilo se, že za vyššími než obvyklými falešnými poplachy stojí detekce havárie na iPhonu.

Jakmile se hovory začnou hrnout, bylo na zařízení v oblasti odesláno upozornění s doporučením deaktivovat detekci pádu na iPhonech a fungovalo to. “Snížilo to množství hovorů, které jsme dostávali,” poradil LeDuc a snížil hovory na polovinu.

Společnost Apple byla kontaktována a nabídnuta, aby navštívila okres, aby pomohla, ale problém byl diagnostikován po telefonu. Existuje podezření, že tato funkce byla spuštěna, když návštěvníci festivalu tančili na živá vystoupení.

I přes nárůst falešně pozitivních hovorů se záchranné službě stále dařilo problém zvládnout. Všichni volající byli v rámci preventivního opatření lokalizováni, aby potvrdili, že volání na linku 911 byla falešná.

“Naši zaměstnanci opravdu posílili, protože první zasahující vždy skutečně nastoupili při plnění povinností a také to udělali,” řekl LeDuc. “A neměli jsme žádnou situaci, kdy bychom nemohli někomu pomoci kvůli množství hovorů.”

Falešné poplachy jsou neustálým problémem pro zařízení s funkcemi tísňového volání, a zatímco se zaměřujeme na iPhone, problém se týká také Androidu. V případě Applu byl již nucen prošetřit falešné poplachy způsobené horskými dráhami, sněžnými skútry a lyžaři. Majitelům iPhonů, kteří zjistí, že jejich iPhone zavolal na tísňovou linku, doporučujeme nezavěsit, ale pokračovat v hovoru a informovat respondenta, že šlo o chybu.

Předchozí článek

Zloději, který ukradl Apple zařízení za 2 miliony dolarů, hrozí deset let vězení

Následující článek

Právní předpisy EU umožňují uživatelům iCloud přenášet svá data na konkurenční platformy

Související články