Zloději, který ukradl Apple zařízení za 2 miliony dolarů, hrozí deset let vězení

Muž z Nashua najatý k přepravě iPhonů, iPadů a dalších zařízení Applu pro zákazníka, se přiznal k přijímání úplatků za padělání dokumentů a přesměrování zásilky. Podle úřadu amerického prokurátora, District of New Hampshire, se třicetiletý obyvatel města Nashua Guangwei “William” Wu přiznal k mezistátní přepravě ukradeného majetku.

Jak to celé bylo?

Bylo to provedeno prostřednictvím jeho překládkové společnosti Hai Xing Qiao se sídlem v Manchesteru, NH. Společnost koupila produkty Apple a pak najala Wuovu firmu, aby je dopravila do Hongkongu. Ale Wu byl poté podplacen 700 000 dolary jinou hongkongskou firmou Yongfu Huo. Wu místo toho poslal zařízení Apple do Yongfu Huo.

Wu původní společnosti řekl, že americké orgány činné v trestním řízení zásilku zabavily. Dokonce zfalšoval dokument „Disclaimer of Ownership“, včetně zfalšování podpisu federálního agenta. Byl zatčen po vyšetřování FBI a US Postal Inspection Service a byl obviněn 1. června 2023.

Soudkyně Samantha D. Elliotová nyní naplánovala vynesení rozsudku na 4. října 2023. Za zločin hrozí potenciální trest odnětí svobody až na 10 let plus 3 roky z toho, co je popsáno jako „propuštění s dohledem“.

Wuovi bylo nařízeno zaplatit pokutu 250 000 dolarů. V rámci svého souhlasu s přiznáním viny bude také muset původnímu zákazníkovi splatit 2 miliony dolarů. Samostatně, v březnu 2023, byli dva podnikatelé z Charlotte obviněni z podobných trestných činů mezistátní dopravy, včetně zaslání některých iPhonů do zámoří.

Předchozí článek

Apple Card může být uvedena na trh v Indii

Následující článek

Funkce Crash Detection nedokázala rozeznat tanec účastníků festivalu od nehod

Související články